PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  15.11.2011
4. grudnia o godz. 21.10 w TVP2 zadebiutuje nowy, 13-odcinkowy serial wg pomysłu Magdaleny Łazarkiewicz. „Głęboka woda" opowiada o grupie osób pracujących w jednym z ośrodków pomocy społecznej.


"Głęboka woda", fot. J.Sosiński/TVP

„Głęboka woda” to serial sięgający po silne emocje. Jego bohaterami są pracownicy socjalni, którzy funkcjonują pomiędzy sferą swojej wrażliwości na los ludzi oraz bezdusznymi przepisami, niejednokrotnie krępującymi ich działania. Ich liderem jest Wiktor Okulicki (Marcin Dorociński), świeżo mianowany dyrektor ośrodka pomocy społecznej.

Akcja serialu toczy się na kilku płaszczyznach. Każdy odcinek zawiera jedną historię główną, w którą zaangażowany jest któryś z bohaterów. Drugą płaszczyzną są prywatne losy samych postaci. Tu na pierwszy plan wysunie się historia przyjaźni pomiędzy Wiktorem i Miką (Katarzyna Maciąg).

Serialowi pracownicy pomocy społecznej  spotykają na swojej drodze ludzi borykających się z alkoholizmem, bezrobociem, przemocą domową, narkomanią i bezdomnością. Nieobce są im problemy pracujących na czarno imigrantów ze Wschodu, mniejszości romskiej, starają się pomóc zagrożonym samotnością dzieciom „polskich emigrantów”.  Bohaterowie serialu to osoby, które angażują się w problemy innych ludzi.  Są swoistymi „aniołami stróżami” chcącymi i potrafiącymi pomóc: są wrażliwi na los słabszych, potrzebujących, samotnych i porzuconych. Wiktor (Marcin Dorociński), Mika (Katarzyna Maciąg), Alina (Marta Klubowicz), Małgosia (Agnieszka Podsiadlik), Krystyna (Teresa Budzisz Krzyżanowska), Jerzy (Piotr Nowak) oraz reszta załogi sprawiają, że dla niektórych osób świat stanie się odrobinę lepszy.

Zdjęcia do serialu rozpoczęły się 13. kwietnia  i trwały do końca lipca 2011. Poza jednym obiektem (basen w Tychach) całość została zrealizowana we Wrocławiu. Serial reżyserują Kasia Adamik, Olga Chajdas, Krzysztof Kopka. Autorem muzyki jest Antoni Komasa Łazarkiewicz. Producentem wykonawczym jest wrocławska firma Mediabrigade. Serial jest współfinansowany ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

GU
Informacja prasowa
Ostatnia aktualizacja:  15.11.2011
Zobacz również
Drugi sezon "Zakazanego imperium" już od 28. listopada
TVP przedłuża termin zgłaszania projektów nowych seriali!
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll