PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
WYDARZENIA
  30.09.2011

W ramówce nowy program „Jedna scena”,  z lekcją kina pod okiem mistrzów.

1 października na antenie zadebiutuje „Jedna scena”. W każdą sobotę o 20:15 bohaterką programu będzie wybrana scena z polskiego filmu. Widzowie dowiedzą się, jak powstawała. Rozmowy z twórcami przeprowadzi Michał Chaciński – dziennikarz, dyrektor artystyczny Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Po części publicystycznej nastąpi emisja  filmu.

Cykl otworzy spotkanie z Andrzejem Wajdą i jego autorska analiza kultowej sceny  z „Popiołu i diamentu”, w której płoną kieliszki ze spirytusem. W kolejnych tygodniach widzowie obejrzą „Nikt nie woła” Kazimierza Kutza, "Trzecia część nocy" Andrzeja Żuławskiego, „Barwy ochronne” Krzysztofa Zanussiego, "Ręce do góry" Jerzego Skolimowskiego i „Eroica” Andrzeja Munka


"Jedna scena", fot. Telewizja Kino Polska

Telewizja utrzymuje codzienne pasma tematyczne. O 20:15 w poniedziałkowych „Komediach wieczorową porą” widzowie zobaczą „Kingsajz”„ Wyjście awaryjne” i „Filipa z konopi”. Fabularny debiut Józefa Gębskiego, wcześniej dokumentalisty, przedstawia jeden dzień z życia warszawskiego mrówkowca. W rolach głównych wystąpiła tu plejada polskich aktorów: Jerzy Bończak, Wiesław Gołas, Jan Himilsbach, Bożena Dykiel, Barbara Krafftówna, a także para Laskowik i Smoleń, wcielająca się w role fachowców.

We wtorki, w paśmie „Kino w kostiumie”, powróci m.in. „Epitafium dla Barbary Radziwiłłówny”, z Anną Dymną i Jerzym Zelnikiem w roli królewskich kochanków oraz  „Pamiętnik pani Hanki”Stanisława Lenartowicza. Tytułową rolę zagrała w nim Lucyna Winnicka.

Środowy wieczór to pora pasma „Polka w kinie”, na które Telewizja Kino Polska zaprasza z redakcją „Wysokich Obcasów”. W cyklu „ABC miłości” cztery tytuły: „Krótki film o miłości” z Grażyną Szapołowską, „Sekret” z Anną Dymną, „Szarada” z Gabrielą Kownacką i „Zygfryd” z Marią Pakulnis.

Czwartki tradycyjnie widzowie spędzą z kryminałem. Zobaczą Romana Wilhelmiego w „Prywatnym śledztwie”, Stanisława Mikulskiego w „Ostatnim świadku”, którego bohater po wojnie demaskuje organizację byłych hitlerowców i Bronisława Cieślaka w „Zamknąć za sobą drzwi”, który gra funkcjonariusza milicji,  spotykającego kolegę z nowojorskiej policji (Piotr Fronczewski).

Piątkowe wieczory to „Oblicza wojny”, najpierw widzowie zobaczą "Zakazane piosenki” z 1946 roku, film, w którym zadebiutowała Danuta Szaflarska, w ostatnich latach przeżywająca w polskim kinie triumfalny powrót. Zagładę Żydów pokazują dwa filmy: „Korczak”Andrzeja Wajdy i „Kartka z podróży”Waldemara Dzikiego. Nowelowy „Krzyż walecznych” Kazimierza Kutza prezentuje trzy spojrzenia na wielką historię. W filmie wojna jest doświadczeniem zwykłych ludzi, jej absurd oglądamy z całą jaskrawością.

W październiku odbędzie się przegląd filmów Janusza Kijowskiego. Widzowie będą mogli obejrzeć „Kung-fu”, „Indeks”,Głosy” i „Maskaradę”.

W niedziele o 17:00 nastąpi emisja cyklu „Mistrzowie dokumentu”. Jego bohaterami będą Jacek Bławut,Grażyna Kędzielawska i Bogdan Dziworski.

Nie zabraknie również  propozycji dla miłośników starego kina. 16 października w cyklu „W Iluzjonie” widzowie obejrzą "Requiem dla Eugeniusza Bodo”, poświęcony tragicznej śmierci  przedwojennego aktora. Jego zagadkowe losy stały się motywem dziennikarskiego śledztwa, które przez kilkadziesiąt lat z niesłychanym oddaniem prowadził Stanisław Janicki. Jego wyniki pokazuje film.

KS
Kino Polska
Ostatnia aktualizacja:  5.10.2011
Zobacz również
"Rezydencja" - intryga, tajemnica i miłość
Za Kożuchowską w "M jak Miłość"
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll