PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Już 10-go maja zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu Muzyka w filmie SFP. Będzie odważnie, zarówno o kinie artystycznym, jak i komercyjnym i o mniej lub bardziej „oczywistej” muzyce i dźwięku w filmie.
Najbliższe spotkanie odbędzie się już 10 maja 2024 r. między godziną 12 a 17 w sali projekcyjnej na dole w siedzibie Stowarzyszenia Filmowców Polskich przy ul. Pańskiej 85. Zgłoszenia do 25 kwietnia pod adresem: mudo.musicdoc@gmail.com

Tym razem bohaterami Muzyki w filmie będzie trójka kompozytorów, w tym jedna kompozytorka, która przyjedzie do Warszawy prosto z Rotterdamu. Swoją twórczość zaprezentuje silnie inspirująca się sound designem, zarazem skrzypaczka i miłośniczka odpadów dźwiękowych w muzyce elektronicznej i elektroakustycznej wyniesionych do rangi sztuki – Teoniki Rożynek (m.in. "Prime Time"), kompozytor, gitarzysta i również sound designer, jednocześnie twórca nowatorskich obiektofonów i kierownik Chopin University Electronic Music Studio – Wojciech Błażejczyk (m.in. "Arabski sekret", "Warsaw Music") oraz kompozytor muzyki filmowej i teatralnej, producent muzyczny, częsty współpracownik Jana Holoubka – Jan Komar (m.in. "Wielka woda"). Zapowiada się bardzo interesująco, gdyż spotkanie będzie poświęcone także wykorzystaniu w muzyce filmowej nowych technologii.

Teoniki Rożynek fot. Senka Milutinovic

W ramach wydarzenia goście wygłoszą trzy krótkie prelekcje połączone z prezentacjami swojej twórczości, z akcentem na muzykę filmową, zaś inicjatorka i koordynatorka projektu z ramienia zarządu Koła Reżyserów SFP we współpracy z Kołem Młodych i przy życzliwym wsparciu Studia Munka, Maja [Maya] Baczyńska, poprowadzi krótkie Q&A. Będzie też okazja do rozmów kuluarowych przy kawie i lunchu.

Wojciech Błażejczyk fot. Anita Wąsik-Płocinska

Warto wspomnieć, że spotkania Muzyka w filmie będą wkrótce świętować swoje drugie urodziny! Ich charakter jest jednocześnie networkingowy, jak i promocyjny i edukacyjny. Więcej o projekcie można przeczytać na łamach Magazynu Filmowego SFP oraz na stronach Stowarzyszenia Filmowców Polskich i fanpage'u Muzyka w filmie.


Jan Komar fot. mat. prasowe
LK
Maja Baczyńska
Ostatnia aktualizacja:  27.03.2024
Zobacz również
Majówka z Marianem Dziędzielem w Cieszynie
Efekt Zygmunta Samosiuka. Wspomnienie wybitnego operatora w kinie Kultura
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll