PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Najbliższe spotkanie z cyklu "Muzyka w filmie" jest zaplanowane na 12 maja (piątek) w godz. 12–17 w sali projekcyjnej w siedzibie Stowarzyszenia Filmowców Polskich przy ul. Pańskiej 85. Obecność w wydarzeniu potwierdził kompozytor i wykładowca Edward Sielicki.
Edward Sielicki (ur. 1956 r. w Warszawie) studiował kompozycję u Andrzeja Dobrowolskiego i Włodzimierza Kotońskiego w Akademii Muzycznej w Warszawie i Ton’a de Leeuw w Sweelinck Conservatorium w Amsterdamie. Uczastniczył w międzynarodowych warsztatach w Amsterdamie, Darmstadcie, Avignonie i in. studiując u Chou Wen Chunga, Elliotta Cartera i Witold Lutosławskiego. Laureat nagród w szeregu konkursach kompozytorskich w Polsce i w Szwajcarii oraz prestiżowej Nagrody im. Wyspiańskiego, nadawanej przez Rząd Polski.

Wiele spośród jego ponad 170 kompozycji było wykonywanych we Francji, Belgii, Holandii, Wlk. Brytanii, Ukrainie, USA, Meksyku, Kanadzie, Rosji, Włoszech i Korei Południowej. Otrzymał wiele zamówień z międzynarodowych instytucji takich jak Festiwal “Warszawska Jesień”, Polskie Radio, Ministerstwo Kultury i wiele orkiestr. Aktualnie jest adiunktem w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina. W latach 2001-2018 był profesorem wizytującym w Keimyung-Chopin Academy of Music w Daegu (Korea Południowa). Uprawia muzykę symfoniczną, kameralną, wokalną, teatralną i filmową oraz elektroakustyczną. Działa także w dziedzinie multimediów.

Oprócz Sielickiego swoją twórczość podczas majowej "Muzyki w filmowej" zaprezentują: Andrzej Rejman (kompozytor muzyki rozrywkowej, filmowej i użytkowej, od 1998 roku współpracujący z kanadyjskim wydawnictwem Nightingale Music w Toronto), Anna Jędrzejewska (kompozytorka, rzeźbiarka, reżyserka, żywo zainteresowana nowymi technologiami autorka projektów multimedialnych) oraz Paweł Górniak (zdobywca FMF Young Talent Award w ramach Festiwalu Muzyki Filmowej w 2017 roku, autor muzyki m.in. do serialu Netfliksa „Love, Death + Robots” wyprodukowanego przez Davida Finchera i Tima Millera). Krótkie Q&A z twórcami muzyki poprowadzi koordynatorka cyklu spotkań z ramienia zarządu Koła Reżyserów SFP – reżyserka i scenarzystka, autorka tekstów, performerka i muzyk, dr Maja [Maya] Baczyńska, która na co dzień popularyzuje muzykę filmową także na łamach portalu i artbooka „Presto. Muzyka Film Sztuka”.

„Muzyka w filmie” to zapoczątkowany przez Koło Reżyserów SFP, we współpracy z Kołem Młodych SFP, cykl spotkań networkingowych. Spotkania mają na celu poznanie ze sobą i swoją twórczością reżyserów, producentów i kompozytorów muzyki filmowej, a także spopularyzowanie muzyki filmowej i rozpoczęcie dyskusji o muzyce w filmie na płaszczyźnie branżowej w środowisku filmowym.

Wiosenne spotkanie z cyklu „Muzyka w filmie” w SFP będzie czwartym w historii projektu. Do tej pory w ramach wydarzenia swoją twórczość zaprezentowali: Marzena Majcher, Ignacy Zalewski, Tomasz Jakub Opałka, Agata Kurzyk, Jan Sanejko, Antoni Wojnar, dr hab. Aleksander Kościów, Zuzanna Całka, Aleksandra Chmielewska, Grzegorz Łapiński i zespół Niechęć, India Czajkowska.

Zapisy na majową „Muzykę w filmie” w SFP pod adresem mailowym: mudo.musicdoc@gmail.com
LK
Muzyka w filmie
Ostatnia aktualizacja:  9.05.2023
Zobacz również
Film the Book: co proponują filmowcom wydawcy?
„Chleb i sól”, „Victoria” i „Followers” w Tarnowie
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll