PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  25.05.2023
Za nami już czwarta, urodzinowa, edycja Muzyki w filmie – zorganizowanego przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich cyklu spotkań z twórcami muzyki filmowej. Tym razem swoją twórczość w ciepłej, przyjaznej atmosferze prezentowali Anna Jędrzejewska, Paweł Górniak i Edward Sielicki.
Czwarte w cyklu spotkanie było okazją do świętowania pierwszych urodzin Muzyki w filmie. Zapoczątkowany przez Koło Reżyserów SFP, we współpracy z Kołem Młodych SFP, cykl spotkań networkingowych, od początku jest animowany przez Maję [Mayę] Baczyńską, reżyserkę, scenarzystkę, twórczynię muzyki i popularyzatorkę muzyki filmowej.

Maja Baczyńska fot. SFP / Wojciech Olkuśnik

Wydarzenie odbyło się w sali kinowej w siedzibie Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Zgodnie z formułą spotkań, pierwsza głos zabrała Anna Jędrzejewska, kompozytorka, rzeźbiarka, reżyserka i autorka projektów multimedialnych zainteresowana nowymi technologiami. Po prezentacji odbyła się rozmowa. Artystka opowiedziała o swojej pracy od kuchni i współpracy na linii autorka muzyki - reżyser.

Anna Jędrzejewska fot. SFP / Wojciech Olkuśnik

Jędrzejewska studiowała kompozycję w klasie Bogusława Schaeffera w Akademii Muzycznej w Krakowie, a swoje umiejętności szlifowała pod kierunkiem m.in. Włodzimierza Kotońskiego, Marka Chołoniewskiego, Lidii Zielińskiej, Matthiasa Hermana, Adama Kaczyńskiego, Krzysztofa Knittla i Włodzimierza Kiniorskiego. Studiowała też w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w klasie rzeźby multimedialnej. Jest otwarta na nowe współprace.

Edward Sielicki fot. SFP / Wojciech Olkuśnik

Następnie głos zabrał Edward Sielicki (ur. 1956 r. w Warszawie). Uznany kompozytor, wychowanek Andrzeja Dobrowolskiego i Włodzimierza Kotońskiego w Akademii Muzycznej w Warszawie i Ton’a de Leeuw w Sweelinck Conservatorium w Amsterdamie. Laureat nagród w szeregu konkursach kompozytorskich w Polsce i w Szwajcarii oraz prestiżowej Nagrody im. Wyspiańskiego, nadawanej przez Rząd Polski. Uprawia muzykę symfoniczną, kameralną, wokalną, teatralną i filmową oraz elektroakustyczną. Działa także w dziedzinie multimediów.

Paweł Górniak fot. SFP / Wojciech Olkuśnik

Urodzinowe spotkanie Muzyki w filmie zwieńczyło spotkanie z Pawłem Górniakiem, zdobywcą FMF Young Talent Award w ramach Festiwalu Muzyki Filmowej w 2017 roku, autorem muzyki m.in. do serialu Netfliksa „Love, Death + Robots” wyprodukowanego przez Davida Finchera i Tima Millera. Podczas spotkania artysta szczegółowo opowiedział o tym, jak komponował muzykę do filmu "Rój" Bartka Bali, który niedawno miał premierę poza obiegiem kinowym.

Celem Muzyki w filmie jest środowiskowa integracja reżyserów, producentów i kompozytorów muzyki filmowej, a także spopularyzowanie muzyki filmowej i rozpoczęcie dyskusji o muzyce w filmie. Do tej pory w ramach tego wydarzenia swoją twórczość zaprezentowali: Marzena Majcher, Ignacy Zalewski, Tomasz Jakub Opałka, Agata Kurzyk, Jan Sanejko, Antoni Wojnar, dr hab. Aleksander Kościów, Zuzanna Całka, Aleksandra Chmielewska, Grzegorz Łapińskii zespół Niechęć, India Czajkowska.

Więcej informacji na temat kolejnych edycji "Muzyki w filmie SFP" można uzyskać na stronie Muzyka w filmie SFP na FB lub kontaktując się bezpośrednio z Mają Baczyńską pod adresem mailowym: mudo.musicdoc@gmail.com

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z WYDARZENIA:
fot. SFP / Wojciech Olkuśnik

LK
SFP
Ostatnia aktualizacja:  25.05.2023
Zobacz również
Nabór na warsztaty scenariuszowe w Zagrzebiu
Produkcje Studia Munka SFP w programie New York Polish Film Festival
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll