PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
3 lutego 2023 o godz. 12:00 odbędzie się w siedzibie SFP kolejne spotkanie z cyklu "Muzyka w filmie". Zapisy już trwają! Termin mija 26 stycznia.
Program spotkań "Muzyka w filmie" ruszył wiosną 2022. To zapoczątkowany przez Koło Reżyserów SFP, we współpracy z Kołem Młodych SFP, cykl spotkań networkingowych mających na celu poznanie ze sobą i swoją twórczością reżyserów, producentów i kompozytorów muzyki filmowej, a także spopularyzowanie muzyki filmowej i rozpoczęcie dyskusji o muzyce w filmie na płaszczyźnie branżowej w środowisku filmowym.

Grzegorz Łapiński, fot. M. Gumuła

Tym razem swoją twórczość zaprezentują: kompozytorka, wokalistka i pianistka India Czajkowska, kompozytor i multiinstrumentalista Grzegorz Łapiński oraz zespół Niechęć. India Czajkowska tworzy muzykę filmową i teatralną oraz własne projekty autorskie i klipy muzyczne, jej muzyka była nagradzana na festiwalach filmowych. Grzegorz Łapiński jest wykładowcą Akademii Muzycznej im Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, ma w swoim dorobku muzykę do spektakli Teatru Telewizji, filmów krótkometrażowych, spektakli teatralnych, spektakli Teatru Polskiego Radia, seriali audio oraz instalacji muzycznych. Natomiast Niechęć to warszawski zespół jazzowy, który liryzm i filmową ilustracyjność zderza z chropowatym brzmieniem alternatywnego rocka. Grupa występowała m.in. na Open’er Festival, Copenhagen Jazz Festival oraz Glimps Festival, Colours of Ostrava. Muzyka zespołu została wykorzystana m.in. w serialu „Jak zostałem superłotrem” (reż. Krzysztof Ostrowski).

India Czajkowska, fot. A. Woźny


Cykl spotkań z ramienia zarządu Koła Reżyserów SFP koordynuje reżyserka i scenarzystka, autorka tekstów i muzyk, dr Maja [Maya] Baczyńska - Zależy mi na tym, abyśmy jak najwięcej dowiedzieli się o aktualnie tworzących kompozytorach. Twórcy, których dzisiaj poznacie, są wszechstronni i działają na wielu polach. Niektórzy mają już doświadczenie w pracy z filmowcami, inni szukają pierwszych doświadczeń w filmie – mówi Maja  Baczyńska, związana z magazynem "Presto. Muzyka Film Sztuka", koordynująca spotkania z ramienia Zarządu Koła Reżyserów.

Muzyka w filmie” jest otwarta na obecność filmowców, dziennikarzy, menedżerów kultury, reżyserów dźwięku, konsultantów muzycznych i pasjonatów muzyki. Spotkania odbywają się w siedzibie Stowarzyszenia Filmowców Polskich na ul. Pańskiej 85. Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniach proszone są o kontakt mailowy z dr Mają Baczyńską pod adresem mudo.musicdoc@gmail.com. Zapisy trwają do 26 stycznia 2023!


Zespół Niechęć, fot. M. Czech


Pierwsze spotkanie z cyklu odbyło się w maju 2022 roku w siedzibie Stowarzyszenia Filmowców Polskich w Warszawie, w ramach niego prezentowały się kompozytorki i prezentowali się kompozytorzy: Marzena Majcher, Ignacy Zalewski, Tomasz Jakub Opałka, Agata Kurzyk, Jan Sanejko i Antoni Wojnar. Drugie spotkanie miało miejscew październiku 2022 roku, również w siedzibie SFP, wzięły w nim udział laureatki wielu międzynarodowych konkursów: Zuzanna Całka i Aleksandra Chmielewska oraz kompozytor, altowiolista, pisarz i pedagog dr hab. Aleksander Kościów, prorektor ds. studenckich i dydaktyki w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Wśród zgromadzonych gości ponadto znaleźli się także dziennikarze, krytycy filmowi oraz menedżerowie kultury, reżyserzy dźwięku, montażyści, scenarzyści, operatorzy i konsultanci muzyczni.


WRÓB
SFP
Ostatnia aktualizacja:  5.01.2023
Zobacz również
„Wyrwa”: gwiazdorska obsada w adaptacji powieści Chmielarza
"Na twoim miejscu": komedia o zamianie ról płciowych w kinach od 6 stycznia
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll