PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Zapraszamy na ostatni film z cyklu Doc Hot Selection. Będzie to również warszawska premiera filmu „Wiraż” wyreżyserowanego przez Pawła Hejbudzkiego. Pokaz odbędzie się 13 grudnia o godz. 19:30 w kinie Kultura.
DOC HOT SELECTION jest wydarzeniem prezentującym co roku najciekawsze i najczęściej nagradzane polskie dokumenty ostatnich lat.

Podczas ostatniego w tym roku pokazu zaprezentowany zostanie "Wiraż" Pawła Hejbudzkiego. Film przedstawia fascynujący i jednocześnie wzbudzający wiele pytań świat dziecięcego kartingu. Ten szerzej nieznany sport ekstremalny rządzi się takimi samymi zasadami jak zawody dorosłych – liczą się rywalizacja, miejsce na podium i regularne treningi. Nie wszystkie dzieci są gotowe na takie poświęcenie. Mateusz uprawia karting już od kilku lat, ale wciąż nie spełnia oczekiwań i ambicji rodziców. Zosia ma talent i wspierającego ojca, ale jego kłopoty z prawem mogą zaważyć na dalszej karierze córki. To opowieść nie tylko o sportowych emocjach, ale przede wszystkim o relacjach rodzinnych.

Film dostał Wyróżnienie Jury dla filmu dokumentalnego powyżej 30 min oraz nagrodę za najlepsze zdjęcia dla Michała Modlingera na Krakowskim Festiwalu Filmowym w Konkursie Polskim.

Pokaz filmu odbędzie się w zarządzanym przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich kinie Kultura (Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście 21/23) 13 grudnia 2023 o godz. 19:30.

Po pokazie odbędzie się spotkanie z twórcami filmu. Wstęp na pokazy jest bezpłatny. Do wstępu upoważniają wejściówki wydawane w kasie kina, w dniu projekcji.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego, której głównym celem jest promocja polskiego filmu dokumentalnego, wsparcie młodych, debiutujących filmowców, organizacja warsztatów, konferencji, konkursów oraz produkcja filmów.

Wszystkie prezentowane podczas DOC HOT SELECTION tytuły były rozwijane w ramach DOC LAB POLAND, jedynego w Polsce programu rozwoju projektów filmów dokumentalnych zakładającego wsparcie twórców przez doświadczonych ekspertów z Polski i zagranicy w zakresie artystycznego kształtu, promocji i dystrybucji.
LK
Studio Munka SFP
Ostatnia aktualizacja:  28.11.2023
Zobacz również
„Moody” powalczy o nagrody w Prowansji
„Piękna Łąka Kwietna” wyróżniona w Chorwacji
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll