PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
W ramach cyklu filmowego DOC HOT SELECTION już 21 listopada zobaczymy dwa filmy dokumentalne: krótkometrażowy "Moody" w reżyserii Karoliny Karwan i Tomasza Rattera oraz średniometrażowy film Kariny Będkowskiej "Moja Ozerna".
Pokaz filmów odbędzie się w zarządzanym przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich kinie Kultura (Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście 21/23), 21 listopada 2023 o godz. 19:30. w sali Rejs. Po pokazie odbędzie się spotkanie z twórcami filmu.

Nagradzany w Polsce i na świecie dokument „Moody” Karoliny Karwan i Tomasza Rattera to osadzona na niewielkiej indonezyjskiej wyspie opowieść o skomplikowanej relacji matki i jej dorosłego syna funkcjonujących na styku dwóch światów połączonych muzyką i bezmiarem rodzicielskiej miłości.

„Moody” wyprodukowany został w ramach programu Pierwszy Dokument realizowanego ze środków Stowarzyszenia Filmowców Polskich i PISF. Koproducentami filmu są FDR Studio i Głośno. „Moody” miał swoją światową premierę w międzynarodowym konkursie ubiegłorocznego Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

"Moja Ozerna" opowiada o samotnej podróży Kariny do Ozerny, małej wioski na Ukrainie. Niespodziewanie podróż ta staje się początkiem jej drogi do odzyskania sił i nawiązania bliskości z drugą osobą. W Ozernej spotyka po raz pierwszy swoją 84-letnią ciocię Sławę tęskniącą za zmarłym mężem. Na ukraińskiej wsi podglądamy, jak rodzi się ponadpokoleniowa i ponadnarodowa przyjaźń dwóch kobiet.Ten intymny film, ukazuje czuły proces budowania więzi międzyludzkich, który na przestrzeni ostatnich sześciu lat filmowała Karina, reżyserka i bohaterka filmu.

Reżyserką filmu jest Karina Będkowska, która ukończyła z wyróżnieniem reżyserię dokumentu na Goldsmith University w Londynie oraz fotografię na ASP w Poznaniu.

Wszystkie prezentowane podczas DOC HOT SELECTION tytuły były rozwijane w ramach DOC LAB POLAND, jedynego w Polsce programu rozwoju projektów filmów dokumentalnych zakładającego wsparcie twórców przez doświadczonych ekspertów z Polski i zagranicy w zakresie artystycznego kształtu, promocji i dystrybucji.
Filmy są pokazywane w zarządzanym przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich kinie Kultura.

W grudniu widzowie będą mieli okazję obejrzeć jeszcze jeden wyśmienity dokument nagradzany na polskich i zagranicznych festiwalach - "Wiraż” Pawła Hejbudzkiego o fascynującym i wzbudzającym wiele emocji, ale i pytań świecie dziecięcego kartingu

Wstęp na pokazy jest bezpłatny. Do wstępu upoważniają wejściówki wydawane w kasie kina, w dniu projekcji.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego, której głównym celem jest promocja polskiego filmu dokumentalnego, wsparcie młodych, debiutujących filmowców, organizacja warsztatów, konferencji, konkursów oraz produkcja filmów.

Partnerami programu DOC HOT SELECTION są: Canal + Polska, Polski Instytut Sztuki Filmowej, kino Kultura.  Program został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
 


LK
Doc Hot Selection
Ostatnia aktualizacja:  17.11.2023
Zobacz również
"Horror Story": uroczysta premiera komedii Studia Munka - SFP
Polański w Warszawie. Mia Farrow, "Kołysanka" i wielkie czasy Hollywood (foto+video)
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll