PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
MFF Animator zaprasza do udziału w Open Call'u 17. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animator. Festiwal czeka na utwory audiowizualne, stworzone z wykorzystaniem dowolnej techniki animacji, które odpowiadają na hasło: SZTUCZNA INTUICJA/ARTIFICIAL EMPATHY.
Zgłaszać można eksperymenty, wideo-kolaże, generative art, fragmenty instalacji, większych utworów lub całe utwory, które w artystyczny, oryginalny sposób interpretują hasło tegorocznego Festiwalu Animator 2024. Festiwal interesuje wpływ narzędzi AI na twórczość i bliskie relacje, a także zmianę rozumienia pojęcia tożsamości człowieka jako jedynego gwaranta twórczej inwencji. Open Call jest skierowany do szerokiego grona twórców audiowizualnych. Organizatorzy są otwarci na zgłoszenia klasycznych filmów animowanych, jak i wszelkie formy hybrydalne oraz te łamiące granice medium.

Fot. MFF Animator

Termin zgłoszeń mija 15 stycznia 2024.  Wyboru utworów, które zostaną pokazane w ramach sekcji SZTUCZNA INTUICJA/ARTIFICIAL EMPATHY

17. MFFA Animator dokonają:
Ola Szmida - ilustratorka i reżyserka filmów animowanych, wielokrotnie nagradzana, współpracowała m.in. z Southbank Center, Boiler Room, Art & Fashion Forum, Disney Polska, BBC, wydawnictwami Czarne oraz Centrala.
Filip Kozłowski - kierownik Programu i Konkursów MFFA Animator, inicjator projektów audiowizualnych i kurator programowy na międzynarodowych festiwalach filmowych m.in. MONSTRA - Lisbon Animated Film Festival, Thessaloniki Animation Film Festival i StopTrik International Film Festival, z Festiwalem Animator związany od początku jego istnienia (2008).
Adriana Prodeus - dyrektorka artystyczna MFFA Animator, specjalizuje się w awangardzie i filmie animowanym, jest kuratorką programów filmowych, m.in. w Anthology Film Archive w Nowym Jorku, Giornate del Cinema Muto w Pordenone, na Festiwalu Nowe Horyzonty i innych.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE (regulamin, dane techniczne): https://animator-festival.com/news/open-call/

Nadal trwa nabór filmów konkursowych do 17. edycji Festiwalu Animator (już jest ponad 1000 zgłoszeń). Szczegóły dostępne na stronie: https://animator-festival.com/

WRÓB
MFF Animator
Ostatnia aktualizacja:  31.10.2023
Zobacz również
Animafest w Gdańsku - znamy szczegóły
„Underlife” w gronie 10 najlepszych horrorów 20-lecia
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll