PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Stowarzyszenie Filmowców Polskich oraz Grupa Polsat Plus zawarły nową umowę generalną dotyczącą korzystania z utworów audiowizualnych z repertuaru SFP w zakresie nadawania, reemitowania oraz udostępniania utworów audiowizualnych w Internecie.
Z uwagi na szeroki i udokumentowany zakres repertuaru Stowarzyszenia Filmowców Polskich strony wypracowały kompleksowy model współpracy, umożliwiający rozliczenia wynagrodzeń należnych twórcom i producentom chronionym przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich za korzystanie z ich repertuaru zarówno przez Cyfrowy Polsat, jak i spółki z Grupy Polsat Plus korzystające z utworów audiowizualnych. Z uwagi na wieloletnią współpracę, w kontekście zmieniającego się dynamicznie rynku filmowego, strony objęły umową także kwestie dotyczące internetowej eksploatacji utworów.  

– Grupa Polsat Plus to jedna z największych polskich firm, będąca wiodącym dostawcą usług medialnych i telekomunikacyjnych, dlatego bardzo nas cieszy przedłużenie współpracy i kompleksowy zakres nowej umowy, która obejmuje również internetowe pole eksploatacji. Grupa Polsat Plus okazała się pod tym względem pionierem dobrych praktyk, za którym mamy nadzieję, pójdą także kolejne podmioty działające na polskim rynku – komentuje Jacek Bromski, Prezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Stowarzyszenie Filmowców Polskich posiada mocne formalne podstawy do reprezentowania autorów i producentów, a także niezwykle bogaty repertuar, w tym bardzo szeroki zakres reprezentowanych twórców oraz rozbudowaną współpracę z wieloma organizacjami zagranicznymi.

– To na pewno kolejne ważne porozumienie w kontekście naszych wzajemnych relacji, które zapewnia nam jako Grupie szeroki zakres współpracy – mówi Aneta Jaskólska, Członek Zarządu Cyfrowego Polsatu S.A., Wiceprezes Polkomtelu Sp. z o.o, Grupa Polsat Plus.
LK
SFP
Ostatnia aktualizacja:  31.08.2023
Zobacz również
"Strach w powietrzu". Jan Jakub Kolski i Cezary Harasimowicz w kinie Kultura
Prezentujemy plakat filmu „Zielona granica”
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll