PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Akademia Filmowa Festiwalu NNW zaprasza autorów projektów filmów dokumentalnych o tematyce historycznej do udziału w Pitching Forum podczas jubileuszowej, 15 edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego NNW, który odbędzie się w Gdyni w dn. 27 – 30 września br.
Organizatorzy zachęcają do zgłaszania projektów filmów o szeroko rozumianej tematyce historycznej: poczynając od historii Polski, Europy i świata – zarówno tej najnowszej, jak i bardziej odległej, po historię filmu, muzyki, sztuki czy sportu.  

Udział w sesji pitchingowej na Festiwalu NNW to okazja na zaprezentowanie swojego projektu przed gronem redaktorów z Telewizji Polskiej (m.in. z Biura Programowego, Działu Kreacji i Rozwoju Form Dokumentalnych, TVP Historia i TVP Dokument), telewizji komercyjnych (m.in. Polsat Doku) oraz przed przedstawicielami instytucji publicznych, które wspierają produkcję dokumentów historycznych (m.in. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny, Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych).

Sesję pitchingową poprzedzą kilkudniowe warsztaty z zakresu kreacji zwiastuna (trailera) projektu i treningu prezentacji (pitchingu).

W czasie zajęć warsztatowych uczestnicy, pod okiem doświadczonych twórców filmowych i ekspertów, doszlifują swoje projekty i przygotują je do prezentacji na forum publicznym.

W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, najciekawsze projekty zaprezentowane na sesji pitchingowej zostaną uhonorowane nagrodami pieniężnymi, ufundowanymi przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji oraz Telewizję Polską. Łączna pula nagród finansowych w roku 2022 wyniosła blisko 40.000 zł.

Będzie to już ósma edycja Pitching Forum, które w ubiegłych latach wykazało się wysoką skutecznością w zakresie pozyskiwania środków na nowe produkcje filmowe, czego efekty możemy oglądać na wielu antenach telewizyjnych, w serwisach on-line, na festiwalach,  a nawet w kinach.

Projekty należy składać w terminie do 21 sierpnia 2023 roku.


LK
Festiwal NNW
Ostatnia aktualizacja:  24.07.2023
Zobacz również
Premiera „Chłopów” w Toronto
Znamy projekty nagrodzone na Studio Nowe Horyzonty+
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll