PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Tylko do najbliższego wtorku, 28 lutego, można zgłaszać teksty na warsztaty scenariuszowe filmów fabularnych o tematyce historycznej, które już po raz trzeci organizuje Akademia Filmowa Festiwalu NNW. Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Akademia proponuje warsztaty w formule „od first do final draft”. Uczestnicy przedstawiają pierwsze wersje swoich tekstów, następnie podczas warsztatów diagnozuje się ich mocne i słabe strony, wskazuje optymalne kierunki rozwoju oraz sugeruje konkretne zmiany i poprawki dramaturgiczne. Pomiędzy kolejnymi sesjami warsztatowymi autorzy samodzielnie pracują nad udoskonaleniem swoich tekstów.    

Gwarancją wysokiej jakości merytorycznej warsztatów są wybitni twórcy zaproszeni do współpracy w charakterze opiekunów i konsultantów scenariuszowych. We wcześniejszych edycjach warsztatów byli to m.in.: Wojciech Tomczyk (scenarzysta i dramaturg), Dariusz Gajewski (scenarzysta i reżyser), Łukasz M. Maciejewski (scenarzysta), Maciej Pieprzyca (scenarzysta i reżyser) i Przemysław Nowakowski (scenarzysta).

fot. mat. promocyjne

Organizatorzy zachęcają do zgłaszania projektów filmów fabularnych o szeroko rozumianej tematyce historycznej – mogą to być zarówno klasyczne filmy historyczne bądź biograficzne, jak również współczesne opowieści, gdzie zdarzenie z przeszłości pełni funkcję katalizatora rozwoju fabuły. 


Akademia Filmowa Festiwalu NNW jest otwarta zarówno dla początkujących filmowców, jak i dla dojrzałych twórców, którzy chcieliby skorzystać z konstruktywnego i życzliwego wsparcia przy rozwijaniu swoich nowych pomysłów.

JAK ZGŁOSIĆ TEKST NA WARSZTATY?

Scenariusze lub treatmenty do udziału w warsztatach wybierane są na podstawie zgłoszeń składanych wyłącznie przez internet. Zgłoszenia należy przesyłać w terminie do 28 lutego 2023 r.

Organizatorzy wybiorą maksymalnie 10 projektów. Wyniki naboru zostaną ogłoszone na stronach internetowych www.festiwalnnw.pl. i www.akademiafilmowannw.pl. Udział w warsztatach scenariuszowych jest bezpłatny. Organizator zapewnia również noclegi dla uczestników.

Więcej informacji na stronie https://festiwalnnw.pl/nabor-na-bezplatne-warsztaty-scenariuszowe-filmow-fabularnych

ORGANIZATOR

Organizatorem Akademii Filmowej Festiwalu NNW oraz warsztatów scenariuszowych jest Stowarzyszenie Scena Kultury - organizator Międzynarodowego Festiwalu Filmowego NNW, który w tym roku będzie miał już 15. edycję. Projekt corocznie współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, a partnerami są Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny i Telewizja Polska.
LK
NNW
Ostatnia aktualizacja:  22.02.2023
Zobacz również
"Wyrwa": thriller Bartosza Konopki z Tomaszem Kotem i Karoliną Gruszką
Polski box office 2022
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll