PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
WYDARZENIA
  10.03.2023
„Zadra” – film muzyczny o młodej raperce, która próbuje wybić się w hip-hopowym świecie zdominowanym przez mężczyzn. Reżyserem filmu jest Grzegorz Mołda.
Zadra to dziewczyna z osiedla, która próbuje wiązać koniec z końcem, jedocześnie marząc o karierze w świecie hip-hopu. Muzyka zajmuje bardzo ważne miejsce w jej sercu. „Jeśli mi nie wierzysz, to zaufaj chociaż bitom. Zyskuję jak bitcoin – przy bliższym poznaniu” – rapuje w numerze „Samochody”, który usłyszmy w filmie "Zadra", który już 10 marca trafi do kin. W roli głównej zobaczymy Magdalenę Wieczorek. Na ekranie towarzyszyć jej będą m.in. Jakub Gierszał, Magdalena Różczka i Margaret.


Z jednej strony moja postać jest Zadrą - scenicznym zwierzęciem i królową sceny. Z drugiej jest Sandrą - dziewczyną z osiedla, która próbuje związać koniec z końcem. Zadra walczy o szacunek i fejm, Sandra o miłość i o rodzinę. Żeby znaleźć szczęście i spełnienie, te dwie postaci i ich pragnienia muszą się połączyć. Wydaje się to niemal niemożliwe – tak o swojej postaci mówi Magdalena Wieczorek, odtwórczyni tytułowej roli w „Zadrze” – filmie wyreżyserowanym przez Grzegorza Moldę.

Sandra Kwiecik, czyli tytułowa Zadra, ma osiemnaście lat i głowę pełną marzeń. Bardzo chce zostać cenioną raperką, więc każdą wolną chwilę poświęca muzyce. Rymuje o tym, co czuje i jak wygląda jej codzienność. Dorabia w kawiarni jako kelnerka, by wesprzeć matkę samotnie wychowującą ją i jej młodszego brata - Witka. Jej życie zmienia się, kiedy poznaje Motyla – najbardziej rozchwytywanego rapera w kraju.

"Zadra" to nie tylko opowieść o losach młodej raperki i kulisach muzycznej branży, ale przede wszystkim film po brzegi wypełniony rapowymi numerami wykonywanymi przez Magdalenę Wieczorek. Muzykę do nich stworzył producent 1988, czyli Przemysław Jankowiak – współtwórca kultowego zespołu Syny, znany również ze współpracy z legendą polskiego rapu – Włodim. Jankowiak związany jest z wytwórnią Def Jam Recordings Poland. Za teksty odpowiadał zaś Michał „Żyto” Żytniak – artysta, który nagrywał dla wytwórni Asfalt Records oraz Prosto.

Praca na planie „Zadry” byłą dla mnie dużym wyzwaniem i niesamowitym doświadczeniem. Uważam, że to wyjątkowy film. Opowiada o młodych ludziach, ich emocjach, buncie i drodze do spełnienia marzeń. Myślę, że wiele osób będzie mogło utożsamić się z przedstawioną w nim historią – podkreśla Magdalena Wieczorek.

"Zadra" została wyprodukowana przez TFP na zlecenie Telewizji Polsat, Cyfrowego Polsatu oraz Polkomtela. Za dystrybucję w kinach odpowiada Dystrybucja Mówi Serwis.

Film w kinach w całej Polsce 10 marca 2023 roku.

MR
Mówi Serwis
Ostatnia aktualizacja:  10.03.2023
Zobacz również
Przegląd filmów polskich w Wietnamie. Jacek Bromski na czele polskiej delegacji
Najlepsze krótkie metraże Studia Munka w kinach!
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll