PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego ogłasza nabór na czwartą edycję programu Doc Development skierowanego do reżyserów-dokumentalistów z projektami filmów na bardzo wczesnym etapie rozwoju. Do udziału można zgłaszać się do 25 maja 2022 roku. Głównymi tutorami programu są Lidia Duda i Jacek Bławut.
Doc Development jest programem intensywnego rozwoju dla reżyserów z projektami dokumentalnymi na wczesnym etapie. Podczas warsztatów uczestnicy analizują zdjęcia dokumentacyjne oraz konsultują swoje pomysły z czołowymi polskimi dokumentalistami, Lidią Dudą i Jackiem Bławutem. Pod okiem kolejnych ekspertów przygotowują wstępny teaser i materiały prezentacyjne, pracują nad scenariuszem i prezentacją projektu. Reżyserzy mają też okazję przygotować się do rozmów z potencjalnymi producentami, poznać narzędzia niezbędne w tej współpracy i elementy wpływające np. na udane finansowanie projektu. Program adresowany jest do twórców posiadających już doświadczenie, ale też do debiutantów: reżyserów, studentów szkół filmowych, operatorów lub montażystów, którzy chcą wyreżyserować film, bądź do filmowców-amatorów. W tym roku odbędzie się czwarta edycja warsztatów.

- Doc Development wspiera twórców na początku drogi tworzenia filmu dokumentalnego, gdy projekty są na bardzo wstępnym etapie. Reżyserzy stają przed fundamentalnymi pytaniami, ale mogą jeszcze wiele rzeczy sprawdzić, poeksperymentować, zbadać możliwe ścieżki rozwoju. W trakcie warsztatów wspólnie dyskutujemy m.in. o rozwiązaniach dramaturgicznych, współpracy z bohaterami, twórczym wykorzystaniu archiwaliów. Zastanawiamy się, gdzie leży największy potencjał projektu, jak go rozwijać, prezentować oraz finansować. Chcemy także zapewnić reżyserom możliwość zaprezentowania swoich pomysłów przed potencjalnymi producentami i znalezienia osób, z którymi mogli pracować dalej - mówi Adam Ślesicki, dyrektor Doc Development.

Koszt udziału w programie to 1200 zł + VAT. Formularz zgłoszeniowy na program znajduje się pod linkiem: www.docdevelopment.pl/zglos-sie Termin zgłoszenia upływa 25.05.2022 roku o godz. 23.59. Opłata za zgłoszenie wynosi 50 zł.

DOC DEVELOPMENT potrwa od czerwca do grudnia 2022 roku, w tym czasie odbędzie się pięć intensywnych trzydniowych sesji. Oprócz reżyserów konsultantami będą też m.in.: producentka Anna Wydra, prorektor Warszawskiej Szkoły Filmowej Barbara Pawłowska, reżyserka specjalizująca się w przygotowywaniu trailerów Małgorzata Świderska, specjalistka od archiwaliów Magdalena Szymków i dyrektor programu Adam Ślesicki. Uczestnicy będą mogli się także spotkać z przedstawicielami partnerów programu: CANAL+ i Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity oraz skorzystać z konsultacji i ze sprzętu MX35 w ramach dokumentacji projektu. Efektem programu ma być przygotowanie projektów do składania wniosków do PISF na development. Zwieńczeniem warsztatów jest prezentacja projektów przed polskimi producentami w celu nawiązania współpracy przy projektach. Wydarzenie co roku gromadzi ok. 30 potencjalnych zainteresowanych.

Wśród uczestników poprzednich edycji DOC DEVELOPMENT znaleźli się m.in. reżyser i operator Paweł Dyllus, uhonorowana Srebrnym Smokiem na KFF Aleksandra Maciejczyk, Ewa Kochańska, autorka nagradzanego dokumentu „Jazda obowiązkowa”, doświadczony montażysta Miłosz Hermanowicz oraz Rafał Małecki - reżyser nagradzanej „Rdzy”. Uczestnikami DOC DEVELOPMENT byli także m.in. Małgorzata Goliszewska (projekt „The Perfect Date”), Julia Kuzka (projekt „Go&See”), Sylvie Derdacki (projekt „Dziennik buntownika – Krystian Lupa”) i Agnieszka Kokowska („W stronę słońca”) które dzięki udziałowi w programie znalazły do swoich projektów producentów. Wszystkie cztery dokumenty biorą także udział w tegorocznej, ósmej edycji programu Doc Lab Poland.

Organizatorem DOC DEVELOPMENT jest Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego, która od 2015 roku prowadzi największy w Polsce program konsultacyjno-prezentacyjny Doc Lab Poland. Partnerami 4. edycji Doc Development są: CANAL + , Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity, Mazowiecki Instytut Kultury Filmowej, Mazovia Warsaw Film Commission oraz MX35. Program został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Więcej informacji na: www.docdevelopment.pl
LK
Doc Development
Ostatnia aktualizacja:  11.04.2022
Zobacz również
"Listy do M. 5" w kinach w tym roku
Znamy nazwiska 6 członków Rady Repartycyjnej SFP-ZAPA
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll