PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
WYDARZENIA
  28.12.2022
Jedną z pierwszych polskich nowości na dafilms.pl w Nowym Roku będzie dokument „Pisklaki” (2022) w reżyserii Lidii Dudy. Film będzie dostępny w ramach subskrypcji od 16 stycznia 2023 dla widzów w Polsce, następnie w kolejnych miesiącach trafi również do międzynarodowej widowni.
Programerzy DAFilms przyglądali się "Pisklakom" jeszcze w 2020 roku, gdy film powstawał w czasie pandemii pod roboczym tytułem "Rozłąka". Od tego czasu dokument Lidii Dudy został uhonorowany m.in. nagrodą Marco Zucchiego w sekcji Semaine de la Critique na Festiwalu Filmowym w Locarno, a także czterema nagrodami na Festiwalu Filmowym Millennium Docs Against Gravity.

W styczniu w serwisie pojawią się również filmy trzech laureatów Nagrody Dystrybucyjnej DAFilms, wręczanej od 2020 roku w Konkursie Etiud i Animacji Festiwalu Kamera Akcja. Co roku Jury Główne przyznaje jednemu z wyróżnionych tytułów nagrodę zapewniającą międzynarodową dystrybucję i promocję na portalu DAFilms. W katalogu można już znaleźć krótki metraż „The Silence of the River” (2020, reż. Francesca Canepa). Od 1 stycznia 2023 roku widzowie obejrzą także filmy laureatów 12. oraz 13. Kamery Akcji, oba ze Studia Indeks Szkoły Filmowej w Łodzi: „Hide and Seek in a Peaceful Valley” (2020) Macieja Białoruskiego i „Warzywa i Owoce” (2021) Macieja Jankowskiego.

O nowe tytuły powiększy się także kolekcja dokumentów ze Szkoły i Studia Wajdy. Do katalogu powróci m.in. „Symfonia Fabryki Ursus” (2018) Jaśminy Wójcik, a premierę będą miały cztery tytuły niepokazywane dotąd na DAFilms: „Pod niebem” (2019) Marty Skiby, „Blisko ziemi” (2020) Pauliny Sikory, „Viva Maria” (2010) Agnieszki Smoczyńskiej oraz „Joanna” (2013) Anety Kopacz.
LK
DAFilms
Ostatnia aktualizacja:  28.12.2022
Zobacz również
Tomasz Arkusz – ojcowskim śladem
Prezentacja badań profilu uczestnika FPFF w Gdyni. Już 30 grudnia!
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll