PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
W ramach piątego pokazu z cyklu DOC HOT SELECTION 17 listopada w kinie Kultura, zarządzanym przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich, będzie można obejrzeć „Wieloryba z Lorino” Macieja Cuske. Wstęp na pokaz jest bezpłatny, po seansie odbędzie się spotkanie z twórcami filmu.
Wieloryb z Lorino” opowiada historię ludzi, którzy zamieszkują jedno z najbardziej niedostępnych i najtrudniejszych do życia miejsc na Ziemi - Półwysep Czukocki. Oddzielony wąską cieśniną od Alaski Półwysep leży na północno-wschodnim krańcu Eurazji, nad Morzem Beringa i Czukockim. Obecnie mieszkają tu Rosjanie, Czukcze i Eskimosi. Film ukazuje, jak starożytna tradycja polowania na wieloryby skupia wokół siebie różnych przedstawicieli lokalnej społeczności.

Pokaz filmu odbędzie się w kinie Kultura (Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście 21/23), w środę, 17 listopada 2021 o godz. 19.00.

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, wydawane w kasie kina, w dniu projekcji, od godz. 11:45. Liczba miejsc jest ograniczona. Podczas seansu obowiązują zasady reżimu sanitarnego. Po pokazie odbędzie się spotkanie z reżyserem filmu, Maciejem Cuske, producentem - Mikołajem Pokromskim i montażystką Katarzyną Orzechowską.

Pokaz filmu „Wieloryb z Lorino” to przedostatni seans z tegorocznej edycji DOC HOT SELECTION w ramach której widzowie przez cztery miesiące bezpłatnie mogą na dużym ekranie obejrzeć najważniejsze dokumenty ostatnich lat. Głównym organizatorem jest Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego. Filmy są prezentowane kinie Kultura zarządzanym przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich. Wszystkie prezentowane podczas DOC HOT SELECTION tytuły były rozwijane w ramach Doc Lab Poland, jedynego w Polsce programu rozwoju projektów filmów dokumentalnych zakładającego wsparcie twórców w zakresie artystycznego kształtu, promocji i dystrybucji poprzez doświadczonych ekspertów z Polski i zagranicy.
LK
Doc Lab Poland
Ostatnia aktualizacja:  10.11.2021
Zobacz również
Drugi sezon "Kontroli" w Playerze w grudniu
28. MFF Etiuda&Anima: propozycje dla najmłodszych widzów
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll