PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
W Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy rozpoczęła się trzecia sesja 3. edycji programu Doc Development – organizowanego przez Fundację Filmową im. Władysława Ślesickiego programu intensywnego rozwoju projektów dokumentalnych na wczesnym etapie. Uczestnicy zgłębią tajniki pracy z archiwaliami, pochylą się nad budżetem i planowaniem dystrybucji, przygotują materiały promocyjne i opisy filmu. Będą mieli także okazję spotkać się z przedstawicielami partnerów programu: CANAL+, Telewizją Polską oraz Millenium Docs Against Gravity.
W 3. edycji programu uczestniczy 13 reżyserów z projektami filmów dokumentalnych na wczesnym etapie rozwoju. Trzecia sesja Doc Development pozwoli im zapoznać się z takimi aspektami powstawania filmu jak tworzenie budżetu, pisanie opisów filmu, przygotowanie materiałów promocyjnych, zapoznanie się z mechanizmem dystrybucji dokumentów oraz pracą z archiwami. Ekspertami tej sesji są producentka Anna Wydra, która przybliży uczestnikom podstawy produkcji, tajniki tworzenia budżetu, zdobywania finansowania na film oraz współpracy producentów z reżyserami, a także opowie o etapie developmentu i kwestiach prawnych związanych z powstawaniem filmu; reżyserzy Tomasz Wolski i Magdalena Szymków przedstawią uczestnikom mechanizmy pracy z archiwaliami i twórcze wykorzystanie ich w dokumencie, zaś dyrektor programu Adam Ślesicki poprowadzi warsztaty z przygotowywania opisów filmowych i sposobów promocji. Na koniec sesji dyrektorzy Against Gravity: Artur Liebhart, Karol Piekarczyk i Wojciech Diduszko opowiedzą o modelach dystrybucji filmowej, planowaniu dystrybucji na wczesnym etapie oraz przewidywanych zmianach na rynku wywołanych pandemią. W trakcie trzeciej sesji programu uczestnicy będą mieli okazję spotkać się z Tomaszem Piechalem dyrektorem TVP Dokument oraz Alicją Gancarz, dyrektor kanałów filmowych CANAL+ .

Przedstawiciele tych stacji telewizyjnych opowiedzą o tym, jak wygląda współpraca z reprezentowanymi przez nich kanałami w zakresie możliwości koprodukcji oraz późniejszej dystrybucji telewizyjnej ukończonego filmu. Podczas poprzednich sesji Doc Development Jacek Bławut, Lidia Duda i Anna Wydra omawiali z uczestnikami ich projekty i wspólnie zastanawiali się nad kierunkami rozwoju projektów, współpracą z bohaterami, potencjałem dramaturgicznym. Odbyło się także pierwsze spotkanie z Arturem Liebhartem, a także prezentacja Mateusza Wajdy i Pawła Ziemilskiego z MX35, którzy opowiedzieli o tajnikach doboru sprzętu filmowego pod kątem potrzeb konkretnego projektu. Zajęcia DOC DEVELOPMENT odbywają się w siedzibie partnera programu – Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy.
Organizatorem DOC DEVELOPMENT jest Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego, która od 2015 roku prowadzi największy w Polsce program konsultacyjno-prezentacyjny Doc Lab Poland. Obecnie kończy się już 7. edycja Doc Lab Poland, zaś w miniony czwartek rozpoczęła się trzecia edycja innego programu organizowanego przez Fundację: IMPAKT - skierowanego do producentów filmów dokumentalnych i fabularnych na początku drogi twórczej.

W dotychczasowych dwóch edycjach DOC DEVELOPMENT udział wzięło 26 reżyserów wśród których znaleźli się m.in. Ewa Kochańska, autorka nagradzanego dokumentu „Jazda obowiązkowa”, doświadczony montażysta Miłosz Hermanowicz, czy Rafał Małecki reżyser nagradzanej „Rdzy”. Projekt „Dziewczyńskie historie” Agnieszki Borzym jest obecnie rozwijany podczas 7. edycji Doc Lab Poland. Z kolei projekt Agnieszki Kokowskiej „W stronę słońca” wziął w tym roku udział w CEDOC Market oraz otrzymał dofinansowanie PISF na produkcję. W pierwszej edycji brali udział m.in. reżyser i operator Paweł Dyllus, wielokrotnie nagradzani reżyserzy: Paweł Borowski, Julia Groszek, czy uhonorowana Srebrnym Smokiem na KFF Aleksandra Maciejczyk.

MR
Doc Lab Poland
Ostatnia aktualizacja:  6.10.2021
Zobacz również
fot. materialy prasowe
Program 11. edycji Filmteractive
"Kamień" podbija festiwal w Korei!
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll