PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Ruszyło głosowanie w plebiscycie O!Lśnienia - Nagrody Kulturalne Onetu i Miasta Kraków. W kategorii "Film" nominowani są: Maciej Musiałowski, Zofia Stafiej i Piotr Trojan, a w kategorii "Serial": Natalia Parzymies, Arkadiusz Jakubik i Piotr Głowacki.
- Listę nominowanych, na podstawie rekomendacji krytyków i ludzi kultury, przygotowała wraz z Katarzyną Janowską redakcja serwisu Onet Kultura oraz Robert Piaskowski, doradca prezydenta Krakowa ds. kultury i Izabela Błaszczyk, dyrektor KBF. Zwycięzców w plebiscycie wybierają użytkownicy Onetu. Ambasador Kultury –  honorowy tytuł, przyznawany przez Miasto Kraków i Onet, zostanie ogłoszony w dniu wręczenia nagród - czytamy na stronie Onetu. 

KATEGORIA "FILM"
Maciej Musiałowski za rolę w filmie "Sala samobójców. Hejter" (reż. Jan Komasa; producent: Naima Film / Canal+ / Coloroffon / Studio K2 / TVN Grupa Discovery; dystrybutor: Kino Świat)

Za umiejętność zagrania bólu odrzucenia i nienawiści u bohatera, którego historia urasta do symbolu naszych czasów.

Zofia Stafiej za rolę w filmie "Jak najdalej stąd" (reż. Piotr Domalewski; producent: Akson Studio / PISF; dystrybutor: Forum Film Poland Sp. z o.o.)

Debiutująca aktorka tworzy przykuwający portret dziewczyny, która mierzy się z bolesnymi emocjami rodzin rozdzielonych przez emigrację zarobkową.

Piotr Trojan
za rolę w filmie "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" (reż. Jan Holoubek; producent: TVN Grupa Discovery / PISF; dystrybutor: Kino Świat)

Za talent w wykreowaniu postaci wiarygodnego bohatera, tym bardziej zasługujący na docenienie, że jego historię i osobę znała cała Polska.

KATEGORIA "SERIAL"
Natasza Parzymies za pomysł i reżyserię serialu "Kontrola" (prod.: Natasza Parzymies, Magdalena Knapczyńska, Aleksandra Rudzka)

Za emanujący ciepłem i twórczą energią internetowy serial o lesbijskiej miłości. Kilkuminutowe opowieści stał się hitem wykraczającym poza granice Polski.

Arkadiusz Jakubik za role w serialach "Król" (reż. Jan Matuszyński; producent: Canal+ ) i "W głębi lasu" (reż. Leszek Dawid, Bartosz Konopka; producent: ATM Grupa / PISF / Netflix)
Za królewsko zinterpretowane role w serialowych produkcjach, będące dowodem, że wielki aktor nawet w drugoplanowych rolach skupia uwagę i tworzy zapadające w pamięć kreacje.

Piotr Głowacki za rolę w serialu "Nieobecni" (reż. Bartosz Konopka; producent: TVN Grupa Discovery / Player)
Za oszczędny i konsekwentny dobór środków aktorskich w tworzeniu postaci policjanta dotkniętego zespołem Aspergera.

Obok "Filmu" i "Serialu", głos można oddać również w kategoriach: "Literatura", "Sztuki Wizualne", "Muzyka Popularna", "Muzyka Klasyczna i Jazz", "Teatr" oraz "Herosi Kultury".

O wynikach plebiscytu zadecydują internauci. Głosowanie odbywa się do północy 28 lutego na stronie www.olsnienia.onet.pl. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 5 marca o godz. 20.00 podczas transmisji gali na stronie głównej Onet.pl oraz na platformie PLAY KRAKÓW.

JB
Onet
Ostatnia aktualizacja:  12.02.2021
Zobacz również
fot. ONET
Rusza nabór na CEDOC MARKET
Trwa nabór filmów i seriali na ANIMATOR 2021
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll