PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Brytyjska aktorka Naomi Watts zagra główną rolę w nowym filmie Małgorzaty Szumowskiej "Infinite Storm" - ujawnił amerykański magazyn "Variety".
Podobnie jak w przypadku "Śniegu już nigdy nie będzie", Szumowska będzie współreżyserować nowy film z Michałem Englertem.

Małgorzata Szumowska i Michał Englert, fot. Zuzanna Krajewska

Scenariusz filmu jest oparty na artykule "High Places: Footprints in the Snow Lead to an Emotional Rescue" opowiadającym historię Pam Bales - matki, pielęgniarki i przewodniczki górskiej, która w czasie samotnej wędrówki na Górę Waszyngtona została zaskoczona przez śnieżycę i uratowała życie przypadkowo napotkanej osoby.

„Cieszę się, że mogę współpracować z tak świetnymi partnerami jak Sony, Bleecker, Maven i oczywiście z Naomi Watts, którą podziwiałam, i z którą chciałam pracować od dawna. […] Pam to niezwykła i odważna kobieta, której podróż jest wciągająca i pełna nadziei. Josh Rollins stworzył mocną i emocjonalną historię o woli przetrwania, która jest bardzo potrzebna w tych mrocznych czasach. Nie mogę się doczekać pracy nad tym projektem” – mówi Małgorzata Szumowska. Za projekt odpowiadają Bleecker Street oraz Sony Pictures Worldwide Acquisitions. Zdjęcia do filmu rozpoczną się jeszcze w lutym.

Ostatnie dzieło Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta, "Śniegu już nigdy nie będzie", to polski kandydat do Oscara w kategorii Najlepszy Pełnometrażowy Film Międzynarodowy. Świetnie oceniana produkcja wciąż wymieniana jest jako faworyt do nominacji w plebiscytach najbardziej prestiżowych magazynów: „The Playlist”, „The Hollywood Reporter”, „Variety”, „Indie Wire” czy „Deadline”. Skrócona lista filmów, które powalczą o oscarową nominację zostanie ogłoszona już w tym tygodniu. Nominacje do Nagród Akademii zostaną zaanonsowane 15 marca, a sama uroczystość wręczenia nagród została przesunięta na 25 kwietnia.

MR
Variety
Ostatnia aktualizacja:  2.02.2021
Zobacz również
fot. Borys Skrzyński/SFP
Jerzy Armata - Spragnieni kina #4
46. FPFF w Gdyni we wrześniu
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll