Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
W programie jubileuszowej Script Fiesty case study połączone z pokazami takich tytułów jak: „Inni ludzie”, „Magnezja”, „Żeby nie było śladów” czy „Czarna owca”. Prosto z Hollywood połączy się z Wami twórca kultowego „Podziemnego kręgu” - Jim Uhls. Na finał organizatorzy zaplanowali pokaz ukraińskiego filmu „U311 Czerkasy” Tymura Walentynowicza Yashchenko. Wydarzenie w Kinie Elektronik potrwa do niedzieli 3 kwietnia, wersja online festiwalu do zobaczenia 17 kwietnia.
W programie warsztaty scenariuszowe Open Script z Mateuszem Pacewiczem i Barbarą Pawłowską. W ramach spotkań case study, na czynniki pierwsze rozłożony zostanie m.in. scenariusz „Innych ludzi” Aleksandry Terpińskiej (2 kwietnia), czy „Czarnej owcy” w reżyserii Aleksandra Pietrzaka (1 kwietnia). O tym, jak pisać, aby dotrzeć do młodego widza opowiedzą scenarzystki „Czarnego młyna”, Magdalena Nieć i Katarzyna Stachowicz-Gacek (3 kwietnia). Po raz pierwszy podczas Script Fiesty przyznana zostanie także nagroda za Najlepszy Scenariusz Polskiego Filmu Fabularnego. Uczestnicy festiwalu zobaczą 3 nominowane do finału produkcje („Żeby nie było śladów”, „Śniegu już nigdy nie będzie”, „Magnezję”), a po projekcjach spotkają się z ich twórczyniami i twórcami m.in. Małgorzatą Szumowską i Michałem Englertem (tutaj online 1 kwietnia), Kają Krawczyk-Wnuk (2 kwietnia) i Maciejem Bochniakiem (31 marca). O tym, kto otrzyma nagrodę zdecyduje internetowe głosowanie publiczności, które potrwa do 2 kwietnia 2022 r.
Gościem specjalnym festiwalu będzie hollywoodzki scenarzysta i producent Jim Uhls, który opowie o kulisach pracy nad scenariuszem kultowego filmu Davida Finchera “Fight Club” (2 kwietnia, 18:00). W ramach spotkań tematycznych uczestnicy poznają zasady i wyzwania współpracy w systemie tzw. writers’ roomów, które przybliży Łukasz M. Maciejewski (31 marca). Za sprawą spotkania z Aleksandrą Leszczyńską z Mazovia Warsaw Film Commission, scenarzyści dowiedzą się także, co w kontekście ich pracy oznacza green filming (3 kwietnia). Uczestnicy będą mieli okazję, by prześledzić proces pisania scenariusza przez debiutanta, a opowie o tym m.in. Tadeusz Łysiak, reżyser i scenarzysta Oscarowej “Sukienki” (3 kwietnia). Po raz kolejny uwagę uczestników przykuje Targowisko twórczości, jedyna w swoim rodzaju klinika scenariuszowa, w ramach której scenarzyści wystawią swoją artystyczną wrażliwość na konfrontację z Maciejem Ślesickim i publicznością (31 marca). Nowością tegorocznej edycji będzie także strefa konsultacji, w ramach której każdy uczestnik Script Fiesty będzie mógł odbyć indywidualne rozmowy m.in. na temat praw scenarzysty, technik pitchingu scenariuszy, kreowania wizerunku, czy reprezentacji i managementu (1 kwietnia, 14:00-18:00).
Wyłonionych zostało dziesięciu finalistów konkursu na koncepcję serialu internetowego lub telewizyjnego. W tym roku jurorzy - Agnieszka Kruk, Katarzyna Śliwińska-Kłosowicz i Maciej Ślesicki - wybierali spośród 130 scenariuszy! Swoją nagrodę przyzna również Audioteka - Partner Konkursu. Laureatów poznamy 3 kwietnia, na gali rozdania nagród. Po ogłoszeniu zwycięzców odbędzie się pokaz ukraińskiego filmu „U311 Czerkasy” na podstawie scenariusza Roberta Kwilmana i Tymura Walentynowicza Yashchenko - to pozycja obowiązkowa dla każdego, któremu nieobojętny jest los uchodźców. Warszawska Szkoła Filmowa od początku wojny w Ukrainie działa na rzecz wsparcia przybyłych, nie inaczej będzie podczas Script Fiesty, każdy widz będzie mógł wesprzeć Fundację Ocalenie, która zebrane fundusze przekaże potrzebującym.
W festiwalu można wziąć udział bezpłatnie, stacjonarnie od 31 marca do 3 kwietnia 2022 w Kinie Elektronik. Od 4 kwietnia do 17 kwietnia 2022 Script Fiesta przeniesie się do internetu.
|
MR
Script Fiesta
Ostatnia aktualizacja: 31.03.2022
fot. materialy prasowe
"Furioza" z Mateuszem Damięckim na VOD
„Złote Taśmy” SFP trafiły do laureatów
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023