PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
W programie jubileuszowej Script Fiesty case study połączone z pokazami takich tytułów jak: „Inni ludzie”, „Magnezja”, „Żeby nie było śladów” czy „Czarna owca”. Prosto z Hollywood połączy się z Wami twórca kultowego „Podziemnego kręgu” - Jim Uhls. Na finał organizatorzy zaplanowali pokaz ukraińskiego filmu „U311 Czerkasy” Tymura Walentynowicza Yashchenko. Wydarzenie w Kinie Elektronik potrwa do niedzieli 3 kwietnia, wersja online festiwalu do zobaczenia 17 kwietnia.
W programie warsztaty scenariuszowe Open Script z Mateuszem Pacewiczem i Barbarą Pawłowską. W ramach spotkań case study, na czynniki pierwsze rozłożony zostanie m.in. scenariusz „Innych ludzi” Aleksandry Terpińskiej (2 kwietnia), czy „Czarnej owcy” w reżyserii Aleksandra Pietrzaka (1 kwietnia). O tym, jak pisać, aby dotrzeć do młodego widza opowiedzą scenarzystki „Czarnego młyna”, Magdalena Nieć i Katarzyna Stachowicz-Gacek (3 kwietnia). Po raz pierwszy podczas Script Fiesty przyznana zostanie także nagroda za Najlepszy Scenariusz Polskiego Filmu Fabularnego. Uczestnicy festiwalu zobaczą 3 nominowane do finału produkcje („Żeby nie było śladów”, „Śniegu już nigdy nie będzie”, „Magnezję”), a po projekcjach spotkają się z ich twórczyniami i twórcami m.in. Małgorzatą Szumowską i Michałem Englertem (tutaj online 1 kwietnia), Kają Krawczyk-Wnuk (2 kwietnia) i Maciejem Bochniakiem (31 marca). O tym, kto otrzyma nagrodę zdecyduje internetowe głosowanie publiczności, które potrwa do 2 kwietnia 2022 r.

Gościem specjalnym festiwalu będzie hollywoodzki scenarzysta i producent Jim Uhls, który opowie o kulisach pracy nad scenariuszem kultowego filmu Davida Finchera “Fight Club” (2 kwietnia, 18:00). W ramach spotkań tematycznych uczestnicy poznają zasady i wyzwania współpracy w systemie tzw. writers’ roomów, które przybliży Łukasz M. Maciejewski (31 marca). Za sprawą spotkania z Aleksandrą Leszczyńską z Mazovia Warsaw Film Commission, scenarzyści dowiedzą się także, co w kontekście ich pracy oznacza green filming (3 kwietnia). Uczestnicy będą mieli okazję, by prześledzić proces pisania scenariusza przez debiutanta, a opowie o tym m.in. Tadeusz Łysiak, reżyser i scenarzysta Oscarowej “Sukienki” (3 kwietnia). Po raz kolejny uwagę uczestników przykuje Targowisko twórczości, jedyna w swoim rodzaju klinika scenariuszowa, w ramach której scenarzyści wystawią swoją artystyczną wrażliwość na konfrontację z Maciejem Ślesickim i publicznością (31 marca). Nowością tegorocznej edycji będzie także strefa konsultacji, w ramach której każdy uczestnik Script Fiesty będzie mógł odbyć indywidualne rozmowy m.in. na temat praw scenarzysty, technik pitchingu scenariuszy, kreowania wizerunku, czy reprezentacji i managementu (1 kwietnia, 14:00-18:00).

Wyłonionych zostało dziesięciu finalistów konkursu na koncepcję serialu internetowego lub telewizyjnego. W tym roku jurorzy - Agnieszka Kruk, Katarzyna Śliwińska-Kłosowicz i Maciej Ślesicki - wybierali spośród 130 scenariuszy! Swoją nagrodę przyzna również Audioteka - Partner Konkursu. Laureatów poznamy 3 kwietnia, na gali rozdania nagród. Po ogłoszeniu zwycięzców odbędzie się pokaz ukraińskiego filmu „U311 Czerkasy” na podstawie scenariusza Roberta Kwilmana i Tymura Walentynowicza Yashchenko - to pozycja obowiązkowa dla każdego, któremu nieobojętny jest los uchodźców. Warszawska Szkoła Filmowa od początku wojny w Ukrainie działa na rzecz wsparcia przybyłych, nie inaczej będzie podczas Script Fiesty, każdy widz będzie mógł wesprzeć Fundację Ocalenie, która zebrane fundusze przekaże potrzebującym.

W festiwalu można wziąć udział bezpłatnie, stacjonarnie od 31 marca do 3 kwietnia 2022 w Kinie Elektronik. Od 4 kwietnia do 17 kwietnia 2022 Script Fiesta przeniesie się do internetu.
MR
Script Fiesta
Ostatnia aktualizacja:  31.03.2022
Zobacz również
fot. materialy prasowe
"Furioza" z Mateuszem Damięckim na VOD
„Złote Taśmy” SFP trafiły do laureatów
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll