PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Do polskich kin wchodzi "Infinite Storm", pierwszy amerykański film Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta. W głównej roli występuje Naomi Watts.
„Infinite Storm" zabiera widzów w jedno z najbardziej niebezpiecznych górskich pasm świata, gdzie porywy wiatru sięgają 300 km na godzinę, a pogoda zmienia się nieustannie. To również opowieść o innych żywiołach: stracie, ryzyku i odwadze, która pozwala wyjść cało z najgorszej życiowej nawałnicy. Główną rolę w inspirowanym prawdziwą historią thrillerze zagrała hollywoodzka gwiazda Naomi Watts („Niemożliwe”, „Birdman”, „Mulholland Drive”), łącząc kruchość z niezłomnością.

ZOBACZ ZWIASTUN
Grana przez Watts bohaterka Pam Bales wyrusza na samotną wędrówkę na Górę Waszyngtona, najwyższe wzniesienie nieprzewidywalnych, targanych lodowatymi wichurami Gór Białych w amerykańskim stanie New Hampshire. Ta wyprawa to jej rytuał i sposób na poradzenie sobie z dramatycznymi wspomnieniami. I właśnie w dniu, w którym czuje się najsłabsza, będzie musiała wykazać się największą siłą: ktoś umrze, jeśli nie udzieli mu pomocy. Ale jeśli zdecyduje się pomóc, sama też może zginąć.

Autorem zdjęć jest Michał Englert. To kolejny wspólny projekt tego reżysersko-operatorskiego duetu, mającego na koncie m.in. „Śniegu już nigdy nie będzie” i „Ciało”.

"Infinite Storm" był już grany w Stanach Zjednoczonych, gdzie przez weekend zarobił prawie 800 tysięcy dolarów. Tym samym niezależny i niskobudżetowy film „Infinite Storm” zadebiutował w TOP 10 amerykańskiego ranking oglądalności.

Polacy stanowili trzon ekipy realizacyjnej. Za pion zdjęciowy odpowiadał Michał Englert, za dźwięk – Marcin Jachyra, za kostiumy – Katarzyna Lewińska, za efekty specjalne na planie – Marek Subocz, za pracę dublerów i kaskaderów – Tomasz Krzemieniecki. Po polskiej stronie była też cała postprodukcja – czyli montażyści: Agata Cierniak i Jarosław Kamiński, a także efekty specjalne – Szymon Kania. Polskimi producentami obrazu są Magdalena Zimecka, Radosława Bardes i Jacek Kulczycki (Studio Produkcyjne ORKA).
LK
SFP / Gutek Film
Ostatnia aktualizacja:  27.05.2022
Zobacz również
Zbigniew Hałatek – z kamerą wśród łodzian
Z Cannes na Nowe Horyzonty i do kin: trzy nowe tytuły
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll