PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Szkoła Zawodów Filmowych to nowe miejsce kształcące profesjonalistów pracujących na planach filmowych i telewizyjnych. Druga i ostatnia tura egzaminów wstępnych już 30 września 2020.
– Tuż przed epidemią w Warszawskiej Szkole Filmowej skończyliśmy ze studentami duży fabularny film. „kRAJ” to będzie pierwsza pełnometrażowa produkcja Warszawskiej Szkoły Filmowej. Studenci przy tym filmie pracowali właściwie na wszystkich stanowiskach twórczych. Natomiast do pewnych zawodów technicznych musieliśmy zatrudnić specjalistów z rynku. Wtedy okazało się, że tych ludzi po prostu nie ma, są rozchwytywani. Jeśli są dobrzy, to mają właściwie pracę na stałe i dyktują za swoją pracę bardzo poważne stawki. – tłumaczy Maciej Ślesicki, Kanclerz Warszawskiej Szkoły Filmowej.

Fot. Michał Sierszak

Obecnie najbardziej rozchwytywane zawody na filmowym rynku pracy to: asystent kamery, szwenkier, ostrzyciel, specjalista grip, oświetlacz i dyżurny planu. Są to zawody wysokiej odpowiedzialności. Zadaniem Szkoły Zawodów Filmowych jest wykształcenie takich fachowców, których bez wahania można polecić do pracy na każdym planie zdjęciowym. – Zależało mi na tym, by to nie był kolejny kurs, ale normalna szkoła. Będziemy uczyć w warunkach planu filmowego. To będzie tak, jakby ci ludzie uczyli się na planach prawdziwych filmów czy programów telewizyjnych, a ponieważ to są zawody wysokiej odpowiedzialności, to lepiej żeby się nauczyli w szkole – mówi Maciej Ślesicki. By ukończyć szkołę, słuchacze obowiązkowo muszą odbyć praktyki przy realizacji filmów produkowanych przez Warszawską Szkołę Filmową. Oprócz zajęć teoretycznych i praktycznych wezmą też udział w treningu interpersonalnym koniecznym do współpracy w ekipie filmowej. Szkoła umożliwia zrobienie dodatkowych kursów:  BHP i uprawnień elektrycznych.

Fot. Dora Laszlo Gulyas

Warszawska Szkoła Filmowa organizuje pod koniec września drugą turę egzaminów wstępnych. Zajęcia są prowadzone w kameralnych grupach w warunkach planu filmowego, więc liczba miejsc jest ograniczona. Dokumenty aplikacyjne można składać do 25 września 2020, zaś egzamin odbędzie się 30 września 2020.

Więcej o Szkole Zawodów Filmowych na oficjalnej stronie: www.szkolazawodowfilmowych.pl

MM
Warszawska Szkoła Filmowa
Ostatnia aktualizacja:  10.09.2020
Zobacz również
Zwycięzcy Millennium Docs Against Gravity: wielki sukces "Między nami"
William Friedkin gościem 10. Festiwalu Transatlantyk
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll