PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Nagrodzony w Gdyni za debiut film „Supernova” Bartosza Kruhlika będzie walczył w Konkursie Debiutów Fabularnych (First Feature Competition) podczas 23. Festiwalu „Black Nights” (15.11–01.12) w Tallinie, jednego z najważniejszych festiwali filmowych świata, należącego do tzw. kategorii A.
"Supernova", okrzyknięta w polskich mediach największym objawieniem 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, w Tallinie będzie mieć swą międzynarodową premierę. Pokaz filmu zapowiedziany jest na 25 listopada. Obecność polskiego filmu w konkursie prestiżowej estońskiej imprezy oznacza dla jego twórcy szansę na międzynarodowy obieg filmowy i zainteresowanie selekcjonerów festiwalowych z całego świata. Festiwal odwiedza ok. 900 gości z zagranicy z blisko 70 krajów.

A już 22 listopada "Supernova" trafi na polskie ekrany. Film stawia ważne pytania o granice odpowiedzialności, o równość wobec prawa, o winę i karę. Jakim społeczeństwem jesteśmy dzisiaj, pod koniec drugiej dekady XXI wieku? Czy w obliczu kryzysu potrafimy działać wspólnie i odpowiedzialnie? Miejsce akcji, rozgrzana letnim słońcem wiejska droga, staje się Polską w pigułce. Pełnometrażowy debiut fabularny absolwenta Łódzkiej Szkoły Filmowej Bartosza Kruhlika to, jak określił krytyk filmowy Rafał Pawłowski, „aktorski majstersztyk, w którym od emocji momentami aż topi się asfalt”. W głównych rolach zobaczymy nieograne twarze znakomitych aktorów: Marcina Hycnara, Marka Brauna, Marcina Zarzecznego. Film powstał w działającym w Stowarzyszeniu Filmowców Polskich Studiu Munka. Koproducentem jest Canal+ Polska.

Trzech mężczyzn, jedno miejsce, jeden dzień i jedno zdarzenie, które zmieni ich losy. Oto polityk, który chce wygrać zbliżające się wybory; policjant, pragnący dotrwać spokojnie do emerytury; i mieszkaniec polskiej wsi, który ma rodzinę na utrzymaniu. Nieszczęśliwy wypadek pociąga za sobą lawinę konsekwencji. Ludzie postawieni w sytuacji granicznej – a także widzowie – staną przed pytaniem o rolę przypadku i przeznaczenia w życiu każdego z nas.
AK
Forum Film Poland/Studio Munka-SFP
Ostatnia aktualizacja:  17.10.2019
Zobacz również
fot. Studio Munka-SFP
„Oficer i szpieg” na otwarcie 27. edycji EnergaCamerimage
Składy konkursów debiutów EnergaCAMERIMAGE 2019
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll