PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Baltic Independent Film Festival Mechelinki to nowe wydarzenie na mapie polskich festiwali filmowych. Ideą festiwalu jest promowanie młodych twórców oraz ich filmów, które są bezkompromisowe, aktualne i autorskie. Festiwal odbędzie się w dniach 29-30 czerwca w Mechelinkach (blisko Trójmiasta).
- Jest to festiwal dla Was i oczywiście W pełni „independent” i chcemy żeby ta niezależność miała swoje odbicie też w Waszym pobycie u nas. Będzie twórczo, inspirująco i swobodnie! Chcemy też by ten festiwal, poprzez networking, wykłady i rozmowy, pomagał w rozumieniu branży filmowej, wyboru swojej drogi życiowej czy kariery. Zaprosiliśmy, oprócz samych filmowców, szkoły filmowe, instytuty finansujące kino, dystrybutora, czy też przedstawicieli domu produkcyjnego. Przez cały festiwal będziemy zastanawiali się nad pojęciem „independent”i jego znaczeniem w kontekście kina. Będziemy próbowali je zrozumieć i odnaleźć w współczesnym świecie. Wszystko to będzie się odbywać w pięknej scenografii. Ugościły nas Mechelinki, nadmorskie miasteczko, które swoją kameralnością i kolorytem sprawi, że Wasz pobyt na naszym festiwalu będzie wspaniałym przeżyciem – piszą na stronie organizatorzy festiwalu.

Baltic Independent Film Festival to międzynarodowy konkurs filmów niezależnych. Filmy konkursowe startują w czterech kategoriach: fabuła, dokument, animacja, eksperyment. Zwycięzców wyłoni jury w składzie: dr Joanna Sarbiewska, Zdzisław Najda i Andrzej Mańkowski.

Dwa dni festiwalu będzie wypełnione spotkaniami, wykładami, prezentacjami, warsztatami i oczywiście pokazami filmów. - Każdy z festiwalowych dni rozpoczynamy „Śniadaniem Filmowym” na plaży. Jest to inicjatywa, która ma pozwolić nam się poznać, porozmawiać, rozpocząć miło dzień przy szumie Zatoki Puckiej – zapraszają organizatorzy.

W samo południe, na plaży w Mechelinkach, rozpocznie się część panelowa, na której festiwal gości m.in. Krzysztofa Zanussiego, Konrada Śniadego, Mariannę Zydek, Julię Wyszyńską, Tadeusza Króla, Zdzisłąwa Najdę, Marka Skrobeckiego, Martę Kacprzak i wielu innych. Przy głównej alei w Mechelinkach będzie można uczestniczyć w pokazie charakteryzacji filmowej, a na scenie będą się odbywać warszataty dla dzieci „Jak powstaje film”.

Równolegle w festiwalowym kinie będą obywały się projekcje specjalne, połączone ze spotkaniami z twórcami (m.in. "Constans" reż. Krzysztof Zanussi, „W służbie narodu” reż. Andrzej Mańkowski), oraz filmy nominowane w konkursie.

W sobotę o 20:30 na scenie w Mechelinkach rozpocznie się gala finałowa, w trakcie której zostaną ogłoszone wyniki konkursu i wręczone nagrody. Po gali do późnych godzin nocnych będzie można oglądać najlepsze filmy wyłonione przez nasze jury w konkursie.

Więcej informacji na oficjalnej stronie festiwalu:

AK
Baltic Independent Film Festival
Ostatnia aktualizacja:  27.06.2019
Zobacz również
Zgłoś się na kompleksowe szkolenie ze sztuki tworzenia lalki do animacji poklatkowej
Przedstawiamy zwiastun "Legionów"
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll