PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Trwają zdjęcia do filmu fabularnego „Prawdziwe życie aniołów”. To historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z życia aktora Krzysztofa Globisza, który w 2014 roku przeszedł rozległy udar, a dziś wraca do zdrowia i zawodowego aktorstwa. Dlatego jego osobisty udział w filmie „Prawdziwe życie aniołów” jest czymś niezwykłym i wyjątkowym. Reżyserem oraz autorem scenariusza jest Artur Więcek „Baron”. W roli głównej występuje także Kinga Preis, a gościnnie na ekranie pojawią się Anna Dymna i Jerzy Trela.

Krzysztof Globisz wciela się w postać Adama, cenionego i znanego aktora, który po nagłym i rozległym udarze traci kontakt z rzeczywistością i niezbędne do wykonywania swojego zawodu narzędzie – mowę. Pomimo rozpaczliwej sytuacji i niedającej nadziei diagnozy, żona Adama, Agnieszka (w tej roli Kinga Preis) nie traci wiary i z wielką determinacją walczy o jego powrót do zdrowia i na scenę. I głównie to sprawia, że Adam, otoczony przez rodzinę i przyjaciół, zanurzony w świecie własnej wyobraźni, żyjący na granicy jawy i snu, w końcu podejmuje wyzwanie i stara się udowodnić, że z tej dziwacznej krainy, krainy afazji - jest wyjście. Ale czy uda mu się je znaleźć?


Kadr z filmu, fot. materiały prasowe


- Zarówno z Krzysiem Globiszem, jak i z Jerzym Trelą, po raz pierwszy na planie filmowym spotkaliśmy się ponad dwadzieścia lat temu  - i to na Podhalu właśnie. A było to przy okazji pracy nad serialem: „Historia filozofii po góralsku wg ks. Tischnera”. Stąd też w naszym obecnym filmie nie mogło zabraknąć gór, ani odwołań do książki naszego ulubionego księdza profesora, dzięki któremu wszyscy kiedyś się poznaliśmy. Co też w tych górach się dzieje i co tutaj robi nasz bohater, nie do końca, a właściwie w ogóle nie mogę zdradzić, bo to historia dość osobliwa, pełna magii i zadziwiających zdarzeń. No i, jak to w górach bywa, szalenie zaskakująco się kończy, a nie ma nic gorszego, niż poznać zakończenie, zanim pójdzie się do kina i zobaczy film. No więc, póki co, tajemnica! – mówi reżyser Artur Więcek „Baron”.

Kadr z filmu, fot. materiały prasowe


Zimowe zdjęcia „Prawdziwego życia aniołów” trwają 7 dni i w większości kręcone  są w Tatrach. Na planie obecni są: Krzysztof Globisz, Kinga Preis, Jerzy Trela oraz Michał Majnicz. Autorem zdjęć jest Adam Sikora.  Za scenografię odpowiada Justyna Łagowska. Film produkuje krakowskie studio Barton Film we współpracy z Krakow Film Klaster i fundacją Świat Ma Sens.  Do tej pory twórcy filmu mają za sobą zdjęcia jesienne, które odbyły się w listopadzie 2018 roku w Krakowie. Zaplanowane są także kolejne plany zdjęciowe - wiosenny i letni.


Kinga Preis i Krzysztof Globisz, fot. materiały prasowe


Premiera filmu „Prawdziwe życie aniołów” wyznaczona jest na luty 2020 roku, a dystrybucją zajmie się Kino Świat. Koproducenci filmu to: Krakowskie Biuro Festiwalowe, TVN SA, Proxima – Service, Bereś Merdia.

MR
Krakow Film Klaster
Ostatnia aktualizacja:  6.03.2019
Zobacz również
fot. materiały prasowe
Znamy już pełny program tegorocznej Script Fiesty
Etiudy studentów Warszawskiej Szkoły Filmowej w Elektroniku
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll