PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  1.03.2019
Nowy film Łukasza Grzegorzka z Jackiem Braciakiem i Karoliną Bruchnicką w głównych rolach od 1 marca w kinach.

’Na każdą dziewczynę, która ma dość udawania słabości, kiedy jest silna, przypada chłopak, który ma dość zgrywania twardziela, kiedy się czuje rozbity. Na każdego chłopaka, któremu ciążą nieustanne oczekiwania, że będzie wiedział wszystko, przypada dziewczyna zmęczona tym, że ludzie nie ufają jej inteligencji. Na każdą dziewczynę, która nie chce więcej słyszeć, że jest nadwrażliwa, przypada chłopak, który boi się płakać, okazać czułość (...)’. Postanowiliśmy w naszej opowieści podmienić chłopaka na dziewczynę i tak narodziła się córka trenera” – zdradza Krzysztof Umiński scenarzysta filmu: "Córka trenera", który od dziś można oglądać w kinach w całej Polsce.

„Córkę trenera” ogląda się z autentyczną przyjemnością, a bohaterów darzymy szczerą empatią. Ogromna w tym zasługa reżysera Łukasza Grzegorzka, który z taktem przygląda się więziom rodzinnym. Reżyser umiejętnie łączy ironiczną obserwację z subtelnym spojrzeniem na mocno pogmatwane współczesne relacje.Dodatkowo dyskretny humor i niekończące się pokłady optymizmu, dają widzom przejmującą i jednocześnie zabawną historię o rodzinnych relacjach.


Film zdobywa laury i nagrody na festiwalach filmowych, a krytycy już spekulują, że rola Jacka Braciaka ma szanse przejść do historii polskiego kina. Wzrusza młodziutka Karolina Bruchnicka, która z cudowną nonszalancją wciela się w rolę buntującej się nastolatki.


***

Upalne lato. Maciej Kornet (Jacek Braciak) podróżuje po Polsce wraz z 17-letnią córką Wiktorią (Karolina Bruchnicka). Od wielu lat są tylko we dwoje, zawsze razem. Ich trasę wyznaczają zawody w tenisie ziemnym. Ona jest jego oczkiem w głowie, córeczką tatusia i jego wielką chlubą. Chciałby aby była najlepsza. On jest dla niej całym światem. Do czasu, gdy dołącza do nich Igor (Bartłomiej Kowalski), dobrze zapowiadający się zawodnik, którego Maciej Kornet zacznie trenować. Dzięki niemu Wiktoria otworzy się na nowe doznania. Pierwszy papieros, pierwszy kieliszek alkoholu, pierwsza miłość. Cała trójka wyruszy w długą podróż rozklekotanym vanem, podczas której każdy będzie chciał osiągnąć swój cel. Pełna dyskretnego humoru historia o poszukiwaniu własnej drogi.


"CÓRKA TRENERA" w kinach od 1 marca 2019 roku.

 

MR
Koskino
Ostatnia aktualizacja:  1.03.2019
Zobacz również
fot. materiały prasowe
„Litość” od 1 marca w kinach
Raport KEA na temat wsparcia dla sektora audiowizualnego w Europie
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll