PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Inicjatywa Jesienne Spotkania z Polskimi Debiutami Studia Munka, działającego w ramach Stowarzyszenia Filmowców Polskich, dobiega końca. Przed nami dwa ostatnie pokazy – w Kinie Kultura i w klubokawiarni  Chłodna 25.

Jesienne Spotkania z Polskimi Debiutami to cykliczna impreza złożona z siedmiu wydarzeń zorganizowanych przez Studio Munka wspólnie z pięcioma warszawskimi klubokawiarniami i Kinem Kultura. Na program składają się krótkie filmy fabularne, dokumentalne i animowane, powstające w Studiu Munka w ramach programów „Trzydzieści Minut”, „Pierwszy Dokument” i „Młoda Animacja”, które znalazły się na DVD Polskie Debiuty 2011.

24. października o 19.00 w Kinie Kultura widzowie będą mieli okazję obejrzeć krótką animację Stacha Furmana "Na św. Wincentego" (to makabryczna, ale pełna humoru, wydrapana szpilką na czarnym gipsie wideokaseta z imprezy na cmentarzu) oraz "Konfidenta" w reżyserii Rafała Kapelińskiego (opartego na wydarzeniach, które rozegrały się w rodzinie reżysera po opublikowaniu tzw. listy Wildsteina). W rolach głównych występują Wiesław Sławik, Kazimierz Mazur, Andrzej Szopa, Andrzej Szewczak. Autorem zdjęć jest Paweł Dyllus.


"Na św. Wincentego", fot. Studio Munka

Dzień później – 25. października – o godz. 20.00 na Chłodnej 25 w programie znajdą się także dwa filmy. "Zagraj ze mną" Rafała Skalskiego, opowiada o kryzysie małżeńskim Hani (Patrycja Soliman) i Pawła (Wojciech Solarz). Dziewczyna uciekając od problemów, zaczyna grać w grę komputerową, w której tworzy "idealnego faceta”. Pewnego dnia ten „idealny” mężczyzna materializuje się w jej domu… W roli mężczyzny marzeń występuje Rafał Maćkowiak.

Druga projekcja tego dnia to "Klajmax" w reżyserii Grażyny Treli, opowieść o samotności i miłości graniczącej z obsesją  W filmie zobaczymy m.in. Romana Frankla, Kalinę Hlimi-Pawlukiewicz i Piotra Domalewskiego.


"Zagraj ze mną", fot. Studio Munka

Po projekcjach będzie można porozmawiać z twórcami filmów, a także wygrać trzy płyty DVD najnowszego wydawnictwa Studia Munka Polskie Debiuty 2011.

Na wszystkie spotkania wstęp wolny!

Więcej informacji www.studiomunka.pl


GU
Studio Munka
Ostatnia aktualizacja:  22.10.2011
Zobacz również
Skończył się REGIOFUN
Tydzień filmu niemieckiego - start
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll