PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Ruszyły zapisy na Atelier Scenariuszowe - roczny program rozwoju scenariuszy pełnometrażowych filmów fabularnych.
Warsztaty przeznaczone są zarówno dla początkujących, jak i bardziej doświadczonych scenarzystów oraz reżyserów, którzy mają w dorobku nie więcej niż dwa zrealizowane filmy fabularne. Do naboru zgłaszać się mogą również literaci, dramaturdzy czy twórcy mogący pochwalić się innym dorobkiem około-literackim. Projekty przyjmowane są bez względu na gatunek.

Program Atelier składa się z dwóch sesji on-line i trzech sesji warsztatów stacjonarnych. W ramach ostatniej sesji odbywa się prezentacja projektów przed polską branżą filmową oraz spotkania indywidualne z jej reprezentantami.

W ramach zjazdów prowadzone są zajęcia grupowe, konsultacje indywidualne oraz zajęcia poświęcone rynkowi filmowemu w Polsce, które mają na celu poszerzanie wiedzy scenarzystów o branży filmowej. W trakcie I edycji gościnne spotkania poprowadzili m.in. Ewa Puszczyńska, Michał Oleszczyk, Ewa Bojanowska, Jan Kwieciński i Małgorzata Lipmann.

Wstępne terminy i miejsca sesji stacjonarnych to: listopad/ grudzień 2018 – Łódź, kwiecień 2019 – Kraków, lipiec/sierpień 2019 – Wrocław. Koszt udziału w Atelier wynosi 2100,00 zł i zawiera koszty organizacji warsztatu, zakwaterowania i wyżywienia uczestnika oraz koszty materiałów dydaktycznych.

Zgłoszenia można przesyłać do 12 października 2018 roku. Szczegóły dotyczące naboru znajdują się pod adresem: https://www.scenariuszowe.pl/zgloszenia/ 

Organizatorzy Atelier Scenariuszowego zapraszają również na spotkania, które odbędą się w Gdyni w dniach 18 i 20 września 2018 roku. Wszyscy, którzy chcą dowiedzieć się więcej o Atelier Scenariuszowym, naborze, prowadzących albo jak wyglądała I edycja, będą mogli porozmawiać z konsultantami, organizatorami i uczestnikami I edycji.

Partnerami II edycji Atelier Scenariuszowego są: Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty, EC1 Łódź – Miasto Kultury, Krakowska Komisja Filmowa, Wydawnictwo Myśliński, Fundacja Widok. Program dofinansowany został przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.MP/AK
Altier Scenariuszowy
Ostatnia aktualizacja:  13.09.2018
Zobacz również
"Juliusz" gościem "Magla Filmowego" DCF
Najważniejsze atrakcje 5. Festiwalu Filmowego Kino Dzieci
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll