PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  22.08.2018
9. Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej przedstawia swój program filmowy, w którym znajdą się m.in. polska premiera nowego filmu Ursuli Meier, czy najnowszy thriller kontrowersyjnego Larsa Von Tiera.

Ursula Meier to wybitna, francuska reżyserka, która za film "Twoja siostra" została uhonorowana Srebrnym Niedźwiedziem podczas 62. Berlinale. W tym roku zasiadła na czele jury Palme d'Or w Cannes, kilka miesięcy wcześniej podczas 68. Berlinale światową premierę miał jej nowy film "Shock Waves - Diary of My Mind".


Najnowszy obraz Ursuli Meier zostanie pokazany podczas 9. FKA premierowo. Jest to opowieść oparta na faktach, w której reżyserka skupia się na dziwnej i wyjątkowej relacji młodego mordercy i jego nauczycielki. Oprócz tej premiery festiwal zaprezentuje również głośny "Dom przy autostradzie" - dramat o rodzinie, która musi stawić czoła z pozoru błahym okolicznościom. Gęstniejąca z ujęcia na ujęcie atmosfera filmu to cecha charakterystyczna tego dzieła, która gwarantuje niezapomniane przeżycia.


W ramach 9. FKA, tak jak w poprzednich latach, widzowie będą mogli wybierać seanse spośród kilkudziesięciu propozycji filmowych.


Widzowie będą mieli szansę zobaczyć najnowszy film Larsa von Triera, czyli "Dom, który zbudował Jack". To historia seryjnego mordercy, który w dokonywanych zbrodniach przejawia... geniusz artysty. I tym razem prowokator Von Trier zaskakuje. W mrożącej krew w żyłach historii znalazł miejsce na ironię i żart, co potęguje dyskomfort widza, wywołuje kontrowersje w Cannes i dzieli krytyków na dwa obozy.


Druga propozycja to "Loveling" w reżyserii Gustavo Pizziego, opowiadający o relacjach wschodzącej gwiazdy piłki ręcznej z matką. To przewrotny portret rodziny, która zostaje postawiona przed z pozoru łatwymi, ale nastręczającymi wątpliwości wyborami. Jak bohaterowie pogodzą rozwój kariery z sytuacją rodzinną?


Trzecia propozycja to "Pod ciemnymi gwiazdami" - wyszła spod ręki Michaela Pearce'a i zachwyca dramatyczną akcją, mieniącą się w świetle sali kinowej drobnymi niuansami i różnymi odcieniami osobowości bohaterów. To pierwszy film, który znajdzie się w przeglądzie kina brytyjskiego podczas 9. FKA.

9. Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej odbędzie się w dniach 18-21 października 2018 w Łodzi.
MP
Kamera Akcja
Ostatnia aktualizacja:  22.08.2018
Zobacz również
fot. Kamera Akcja
43. FPFF: Sekcja "100 Lat Niepodległości"
Pitching Forum na Festiwalu NNW - ostatnie dni naboru
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll