PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  19.07.2018
Najnowszy film Roberta Schwentke opiera się na autentycznych wydarzeniach, do których doszło pod koniec II wojny światowej na terenie Niemiec. Z polskiej strony w produkcję była zaangażowana firma Opus Film.
Dziewiętnastoletni Willi Herold, odziany w skradziony mundur kapitana zbiera wokół siebie grupę niemieckich żołnierzy - dezerterów i podróżuje z nimi przez rozpadające się nazistowskie Niemcy, plądrując przy okazji, co tylko się da. Docierają w końcu do obozu jenieckiego, który zostaje zbombardowany przez Anglików.

Trailer z angielskimi napisami:

Reżyser filmu Robert Schwentke od kilku lat realizuje wysokobudżetowe filmy w Stanach Zjednoczonych m.in. "Plan lotu", "Red" czy "Zbuntowaną". Tym razem zabrał się za realizację filmu filmu artystycznego według własnego scenariusza, do tego sfilmowanego w czerni i bieli.

Plakat nowego filmu Roberta Schwentke'a, fot. Filmgalerie 451.

"Kapitan" został wyprodukowany przez berlińską firmę producencką Filmgalerie 451 w koprodukcji z Alfama Films i polskim Opus Film. Produkcja powstała przy wsparciu instytutów sztuki filmowej z Niemiec (FFA, BKM, MDM, MBB, MFG) i Polski (PISF). Za produkcję odpowiadali Frieder Schlaich i Irene von Alberti, kprodukcję - Piotr Dzięcioł i Ewa Puszczyńska. Zdjęcia zrealizował Florian Ballhaus. Montaż wykonał Michał Czarnecki. Kostiumy zaprojektowała Magdalena Jadwiga Rutkiewicz-Luterek, a scenografię - Harald Turzer.


"Kapitan" zdołał już zdobyć nominacje i laury na festiwalach filmowych, m.in. Nagrodę za zdjęcia dla Floriana Ballhausa na Festiwalu San Sebastian (MFF), czy chociażby nominację do Niemieckiej Nagrody Filmowej "Deustcher Filmpreis" w kategorii za Najlepszy Film, Najlepszą Drugoplanową Rolę Męską, Najlepsza Muzykę, Najlepszy Dźwięk i Najlepszy Montaż (dla Michała Czarneckiego).

Światowa premiera "Kapitana" odbyła się 7 września 2017 roku. Dystrybutorem filmu w Polsce jest firma Aurora Films. Nie znamy jeszcze daty premiery w Polsce, ale prawdopodobnie będzie to 2019 rok. Film można było już obejrzeć w Polsce podczas festiwalu OFF Camera w Krakowie.

MP/AK
Aurora Films/Opus Film
Ostatnia aktualizacja:  19.07.2018
Zobacz również
fot. Opus Film
Przedstawiamy nowy zarząd FILMFORUM
12. Dwa Brzegi 2018: Wyniki selekcji do Międzynarodowego Konkursu Filmów Krótkometrażowych
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll