PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Podczas trwania 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych odbyła się konferencja z udziałem twórców „Człowieka z magicznym pudełkiem” Bodo Koxa. Film walczy w Konkursie Głównym.
"Człowiek z magicznym pudełkiem" to opowieść rozgrywająca się w Warszawie w niedalekiej przyszłości oraz w latach 50. XX wieku. Główny bohater - Adam (Piotr Polak) - w niewyjaśnionych okolicznościach traci pamięć. Nie może przypomnieć sobie żadnych szczegółów ze swojego przeszłego życia, postanawia więc zacząć zupełnie nowe. Przeprowadza się i podejmuje pracę w wielkiej korporacji. Tam poznaje Gorię (Olga Bołądź) - atrakcyjną, tajemniczą, pewną siebie kobietę. Z miejsca się w niej zakochuje.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z planu:

- Robiłem kiedyś porządki w swoim mieszkaniu i kiedy przenosiłem stare radio, które kiedyś należało do moich dziadków, z miejsca na miejsce, zastanowiłem się, co by było gdyby to radio podłączone teraz zaczęło grać przeszłość – mówi o swoim filmie Bodo Kox. W filmie przenosimy się do Warszawy lat 30tych XXI wieku. – Ta przyszłość to tylko 13 lat od teraz wiec niewiele się zmieni, prócz oziębienia relacji międzyludzkich i życia w zagrożeniu, w sąsiedztwie wojny. Skupiłem się na głównych bohaterach i ich romansie, a romanse bez względu na czasy wyglądają podobnie – dodaje reżyser.


Producenci Roman Jarosz i Izabela Igel, Bodo Kox, oraz aktorzy Piotr Polak i Sebastian Stankiewicz podczas konferencji, fot. Jacek Czerwiński/SFP.

Za zdjęcia do „Człowieka z magicznym pudełkiem” odpowiada debiutujący w pełnym metrażu operator Dominik Danilczyk. Scenografia to dzieło Wojciecha Żogały, wielokrotnie nagradzanego, m.in. za film Łukasza Palkowskiego "Bogowie" na Festiwalu Filmowym w Gdyni w 2014 roku. Kostiumy zaprojektowała Katarzyna Adamczyk, która z Bodo Koxem pracowała przy jego poprzednim filmie "Dziewczyna z szafy". Charakteryzacją zajęła się również nagrodzona w Gdyni za „Bogów” – Agnieszka Hodowana, która współpracowała m.in. z Małgorzatą Szumowską przy "Body/Ciało" i Marcinem Wroną przy jego ostatnim filmie "Demon". Za montaż odpowiedzialna jest Milenia Fiedler („Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy”, "Dziewczyna z szafy", "Wałęsa. Człowiek z nadziei", „Katyń”). Muzykę do filmu skomponował włoski artysta Sandro Di Stefano.

Film wejdzie do kina 20 października 2017 roku.


Albert Kiciński
Ostatnia aktualizacja:  20.09.2017
Zobacz również
fot. Jacek Czerwiński/SFP
42. FPFF: Tajemnica Vincenta van Gogha
42. FPFF: Złota gala 10. Nagród PISF
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll