PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Polska gorszycielka zawstydziła hollywoodzkie produkcje. „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” znalazła się na szczycie tegorocznego box office’u. Film w reżyserii Marii Sadowskiej z brawurową rolą Magdaleny Boczarskiej obejrzało już ponad 1,720 mln widzów.
Opowieść o życiu i pracy legendarnej „pani od seksu” podbiła w tym roku polskie kina. Zgromadziła większą publiczność niż takie filmy, jak "Sing", "Ciemniejsza strona Greya" czy „La la land”. Historię Michaliny Wisłockiej można wciąż oglądać w kinach w całej Polsce, a już 31 marca wejdzie na ekrany kin w Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

Nie tylko film, ale i sama muzyka z filmu cieszy się popularnością. Po sukcesie płyty CD n a rynku ukazał się soundtrack do filmu w postaci dwupłytowego wydawnictwa na winylu. O oprawę muzyczną zadbał JIMEK, czyli Radzimir Dębski, który od wielu lat komponuje muzykę do filmów, seriali, festiwali, spotów reklamowych oraz spektakli teatralnych. Szersza publiczność usłyszała o nim w kwietniu 2012 roku po wygranej w konkursie na remix utworu Beyonce „End of Time”. Oprócz jego kompozycji na płycie można usłyszeć piosenkę "W co mam wierzyć", oryginalnie wykonywaną przez zespół Breakout, przypomnianą w brawurowej wersji przez Anię Rusowicz i zespół Mitch & Mitch. Utwór szybko znalazł się na prestiżowej Liście Przebojów Trójki i dzień przed zakończeniem głosowania plasuje się na jej trzecim miejscu.

Film Marii Sadowskiej z Magdaleną Boczarską, Piotrem Adamczykiem, Erykiem Lubosem i Justyna Wasilewską w rolach głównych, to opowieść o kobiecie, która rozprawiając się z konserwatywnymi stereotypami i wszechobecną ignorancją, zrewolucjonizowała - wydając książkę “Sztuka kochania” - życie seksualne całego kraju. W filmie występują również Danuta Stenka, Karolina Gruszka, Borys Szyc, Katarzyna Kwiatkowska, Wojciech Mecwaldowski, Arkadiusz Jakubik oraz Artur Barciś.


PZ
Next Film
Ostatnia aktualizacja:  16.03.2017
Zobacz również
fot. Next Film
190 zgłoszeń do konkursu Script Pro 2017
Ruszył nabór na Polish Days 2017
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll