PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Padł ostatni klaps na planie „Różyczki 2”, najnowszego filmu Jana Kidawy-Błońskiego. – Teraz czas na montaż, udźwiękawianie i całą postprodukcję – mówi reżyser. Premiera filmu zaplanowana jest na przyszły rok. Zdjęcia do „Różyczki 2” realizowano głównie w Polsce, ale także w Belgii (Bruksela), Niemczech (Kolonia) i w Izraelu.

Produkcja jest kontynuacją „Różyczki”, nagrodzonej trzema Złotymi Lwami na Festiwalu w Gdyni (najlepszy film, najlepsza rola kobieca, najlepszy dźwięk) oraz Złotym Klakierem (nagroda publiczności), a także Orłem za najlepszą rolę męską. 


Film odkrywa dramatyczną prawdę o przeszłości rodziny głównej bohaterki, Kamili Sakowicz. Niespodziewanie odkryte tajemnice, zmuszą ją do przewartościowania całego życia i dokonania trudnych wyborów.


– Przypomnę, że „Różyczka” nosiła w zakończeniu ukryte pytanie, na które widzowie chcieli poznać odpowiedź: kto jest ojcem dziecka Kamili Sakowicz? Zapewniam, że „Różyczka 2” da odpowiedź i zaspokoi ciekawość publiczności – dodaje Kidawa-Błoński  

 

Mimo iż od premiery „Różyczki” minęło 12 lat, reżyser nie miał problemów ze skompletowaniem obsady. Odtwórcy głównych ról nie wahali się nawet przez chwilę. Możliwość udział w tym projekcie filmowym, odebrali jako nobilitację. Na ekranie ponownie zobaczymy Magdalenę Boczarską, Janusza Gajosa, Roberta Więckiewicza i Jacka Braciaka.


– Nie miałam żadnych wątpliwości. Zwłaszcza, że praca na planie pierwszej „Różyczki” była dla mnie wyjątkową przygodą – przyznała Magdalena Boczarska, odtwórczyni głównej, podwójnej roli. 

 

Warto także nadmienić, że w „Różyczce 2” zagrał Mateusz Banasiuk, prywatnie partner Magdaleny Boczarskiej. – Kiedy zadzwonił reżyser i zaproponował mi udział w kontynuacji „Różyczki”, poczułem ogromną radość. Zwłaszcza że jestem wielkim fanem pierwszej części (…). Czuję, że „Różyczka 2” to bardzo ważny etap na mojej drodze aktorskiej – powiedział Mateusz Banasiuk.

 

Producentem i dystrybutorem filmu jest Monolith Films. Koproducentem jest Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

MR
Monolith Films
Ostatnia aktualizacja:  6.10.2022
Zobacz również
fot. Jarosław Sosiński
WAMA Film Festival - startuje Konkurs Filmów Krótkich
Znamy wyniki 1.edycji konkursu Gdańskiego Funduszu Filmowego
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll