PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Światowa premiera nowego filmu Łukasza Rondudy "Serce miłości” odbędzie się podczas 46. MFF w Rotterdamie. Wersja reżyserska filmu zostanie zaprezentowana podczas 67. MFF w Berlinie.
"Serce miłości" to historia związku artystów – Zuzanny Bartoszek i Wojtka Bąkowskiego, w którym sztuka i miłość bez przerwy się przenikają. Ona – poetka przed debiutem i On – uznany artysta wizualny i muzyk. Kochają się, ale artystycznie konkurują ze sobą coraz bardziej.

Bohaterowie bardzo podobni fizycznie i artystycznie, cały czas walczą ze sobą o autonomię twórczą i osobistą. Stopniowa emancypacja dziewczyny w relacji ze starszym partnerem oraz jej debiut artystyczny wystawiają ich związek na próbę. Para stanie przed wyborem – własna artystyczna droga czy wspólne życie.

„Serce miłości” to wypełniona muzyką opowieść o relacji miłosnej opartej na dominacji i podległości, w której bohaterowie nie mogą znaleźć równowagi. Sztuka jest dla nich sposobem na życie, ale też na ucieczkę przed rzeczywistością. W ich bezkompromisowej autokreacji pojawiają się silne emocje – jedyny element, nad którym nie mają kontroli. Dwójka bohaterów, których podglądamy, tworzy egzotyczną artystyczną subkulturę skupioną (w duchu Mirona Białoszewskiego) na celebracji prostych egzystencjalnych zdarzeń, spostrzeżeń, banalnej kapitalistycznej rzeczywistości.

Autorem scenariusza do filmu jest Robert Bolesto („Córki dancingu”, „Ostatnia rodzina”). Dialogi napisali Zuzanna Bartoszek i Wojciech Bąkowski, którzy użyczyli twórcom filmu swojej własnej historii. Scenariusz inspirowany jest historią ich związku od momentu poznania podczas jednego z koncertów Wojciecha Bąkowskiego w poznańskiej Galerii Stereo. Bąkowski jest również autorem muzyki do filmu Łukasza Rondudy. Autorem zdjęć realizowanych jesienią 2016 w Warszawie i Poznaniu jest Łukasz Gutt.


Łukasz Ronduda, fot. Maciej Landsberg

W rolę artystów wcielili się Jacek Poniedziałek i Justyna Wasilewska, która do swojej roli zdecydowała się na radykalną zmianę wizerunku – ogoliła głowę, brwi i rzęsy. W jednej z ról pojawia się Magdalena Cielecka.

„Serce miłości” to polska produkcja – przedsięwzięcie spółki Serce założonej przez producenta filmu – Kubę Kosmę wspólnie z Łukaszem Rondudą. 

 

MR
materiały prasowe
Ostatnia aktualizacja:  13.01.2017
Zobacz również
fot. materiały prasowe
Polska Szkoła Dokumentu – nowy cykl filmowy w NInA
Zwiastun komedii "PolandJa"
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll