PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Przedstawiamy Jury Konkursu Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych 41. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film w Koszalinie.

MARCIN KOSZAŁKA (przewodniczący)

Operator i reżyser filmowy, taternik, alpinista, maratończyk. Absolwent Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Szkoły Filmowej w Łodzi. Po skandalizującym debiucie „Takiego pięknego syna urodziłam” (1999) uznawany jest za jednego z najważniejszych polskich dokumentalistów swojego pokolenia. Kino Koszałki zazwyczaj dotyka spraw osobistych, bliskich samemu reżyserowi. Autor pisze scenariusze swoich filmów oraz współuczestniczy w montażu. Do jego najważniejszych realizacji dokumentalnych należą: „Istnienie”, „Do bólu” i „Deklaracja nieśmiertelności”. W 2015 roku zadebiutował jako reżyser filmu fabularnego thrillerem „Czerwony pająk”. Zrealizował zdjęcia do kilkudziesięciu produkcji, w wielu przypadkach na negatywie 35 mm. Laureat licznych nagród indywidualnych w Polsce i na świecie. Doceniony m.in. w Gdyni, na Camerimage. Był  trzykrotnie nominowany do Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł Orłów i do Rumuńskiej Nagrody Filmowej. Obecnie kończy zdjęcia do swojego drugiego filmu fabularnego „Biała Odwaga”. Członek Polskiej Akademii Filmowej, Europejskiej Akademii Filmowej, Związku Polskich Artystów Fotografików i Polskiego Związku Alpinizmu, Gildii Reżyserów Polskich, Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych, nauczyciel akademicki.

ROBERT BOLESTO

Urodzony w 1977 roku w Kętrzynie pisarz, dramaturg i scenarzysta. W latach 2006-2007 kierownik literacki Teatru Powszechnego Zygmunta Hübnera w Warszawie. Autor sztuk „Strach" (TR Warszawa, 2018) i „Święta Kluska" (Komuna Warszawa, 2018), a także scenariuszy do filmów „Hardkor Disko" (2014), „Córki Dancingu" (2015, scenariusz nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Fantastycznych Fantaspoa), „Ostatnia Rodzina" (2016, scenariusz uhonorowany Polską Nagrodą Filmową Orzeł), „Serce Miłości" (2017) i „Kindler i Dziewica" (2018). Często współpracuje z Agnieszką Smoczyńską i innymi reżyserami, którzy nie boją się eksperymentu i poszukiwań.

MARIA DĘBSKA

Aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa, pianistka. Absolwentka Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi (2017). Ukończyła pierwszy rok na Wydziale Fortepianu Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie prof. Marka Drewnowskiego. Laureatka wielu nagród indywidualnych za kreacje w filmach „Zabawa, zabawa” Kingi Dębskiej (zagrała postać młodej dziewczyny, której życie wymyka się spod kontroli) oraz „Bo we mnie jest seks” Katarzyny Klimkiewicz (wcieliła się w diwę polskiego kina – Kalinę Jędrusik, na ekranie sama wykonuje klasyczne piosenki; kreacja przyniosła jej Nagrodę za główną rolę kobiecą na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i nominację do Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł). Uznanie zdobyła też dzięki rolom w serialach, w tym w „Wojennych dziewczynach” oraz w „Rytmie serca”.

ALICJA GRAWON-JAKSIK

Prezeska Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych, producentka, konsultantka, specjalizująca się w zagadnieniach biznesowo-finansowych i prawnych. Prowadzi firmę Rabbit Hole Productions. Pełniła funkcje producentki towarzyszącej, koproducentki oraz konsultantki ds. finansowych m.in. przy takich projektach jak „Lamb” (reż. Vladimir Johannsson), „The Adventures of a Mathematician” (reż. Thor Kleisten), „Odwilż” (reż. Xawery Żuławski), „Warszawianka” (reż. Jacek Borcuch), „Behawiorysta” (reż. Łukasz Palkowski), „Krab" (reż. Piotr Chmielewski). Dyrektorka zarządzająca KIPA w latach 2013-2017. Reprezentantka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Programie MEDIA w Brukseli w latach 2011-2013. Arbiter Sądu Arbitrażowego Rynku Audiowizualnego. Absolwentka Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na kierunku organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej oraz studiów doktoranckich na kierunku socjologia Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Ukończyła kurs dla Członków Rad Nadzorczych i Zarządów Certyfikowany przez Ministerstwo Skarbu Państwa, zakończony egzaminem państwowym. Wykładowczyni kilku uczelni filmowych.

KATARZYNA LEWIŃSKA

Absolwentka Film and Television Studies na Clark Atlanta University i Stage Design na Northwestern University. Laureatka Europejskiej Nagrody Filmowej za kostiumy do „Pokotu” Agnieszki Holland. Z reżyserką spotkała się również na planie „W ciemności”. Wielokrotnie tworzyła kostiumy do dzieł Małgorzaty Szumowskiej, w tym do: „Śniegu już nigdy nie będzie”, „Twarzy”, „Body/Ciało”, „W imię…”, „Sponsoringu” i „33 scen z życia”. Jest również autorką kostiumów do „Córek Dancingu” Agnieszki Smoczyńskiej, „Eteru” Krzysztofa Zanussiego”, „Drogówki”, „Pod Mocnym Aniołem” i „Domu złego” Wojciecha Smarzowskiego, a także do „Powidoków” Andrzeja Wajdy. Jej kostiumy można podziwiać też w serialach – m.in. w „1983” (Netflix), „Bez tajemnic” i „Pakcie” (HBO). W 2020 roku odpowiadała za stroje do opery „Halka” w reżyserii Agnieszki Glińskiej w Teatrze Wielkim. Z kolei Iwan Wyrypajew zaprosił ją do pracy przy spektaklach „Wujaszek Wania”, „Taniec »Delhi«”, „Lipiec”, „Ozenek” i „Borys Godunow”. Członkini Polskiej Akademii Filmowej.

 

41. Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" odbędzie się w dniach 6-11 czerwca.
MR
Młodzi i Film
Ostatnia aktualizacja:  16.05.2022
Zobacz również
fot. materialy prasowe
Przepustka do świata filmu. Rekrutacja na warsztaty filmowe Kameralnego Lata
Nie żyje Jerzy Trela
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll