PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Wyznaje Jan Jakub Kolski, twórca filmu "Las, 4 rano", który jest prezentowany w Konkursie Głównym 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni.
"Las, 4 rano" to wstrząsające świadectwo ojca (w przeszłości hedonisty i aroganta, bezdusznego szefa w korporacji), który stara się uporać z nagłą śmiercią własnego. To,chyba najbardziej osobiste dzieło filmowe Jana Jakuba Kolskiego, który zanim je zrealizował napisał również, do pewnego stopnia autobiograficzną, książkę pod tym samym tytułem. - Scenariusz i książka rymują się ze sobą na rozmaitych poziomach, ale też różnią się od siebie - wyznaje reżyser.

- Mnie nie interesuje praca, w której nie bije serce, niezależnie od jej efektów. I gdzie w sposób graniczny mogę wyrazić to, co wiem o naturze człowieka - wyznał z kolei Krzysztof Majchrzak, odtwórca roli Forsta i równocześnie współscenarzysta filmu "Las, 4 rano". Jest to dla tego wybitnego aktora również powrót na duży ekran po blisko dziesięciu latach przerwy. - Bardzo się cieszę, że mogłam pracować z dwoma mistrzami polskiego kina i uczyć się od nich - dodała Maria Blandzi, odtwórczyni roli Jadzi, która już po raz drugi współpracuje z Kolskim. Poprzednio spotkali się na planie filmu familijnego "Serce, serduszko".

Krzysztof Majchrzak, Jan Jakub Kolski oraz Maria Blandzi, czyli twórcy filmu "Las, 4 rano". Fot. Borys Skrzyński/SFP.

Zdjęcia do "Lasu, 4 rano", za które tym razem również odpowiadał Jan Jakub Kolski (z wykształcenia operator filmowy), powstawały głównie w lesie niedaleko miejscowości Mikołajów, znajdującej się między Tomaszowem Mazowieckim a Łodzią. Tam została zaaranżowana przestrzeń,w której toczy się większość filmu. - Bardzo się ucieszyłam,kiedy już po zbudowaniu ziemianki,odwiedził mnie Krzysztof Majchrzak i powiedział, że może tam zamieszkać jako Frost - przyznała Paulina Korwin-Kochanowska, scenograf filmu "Las, 4 rano".

Krzysztof Majchrzak, odtwórca roli Forsta w filmie "Las, 4 rano". Fot. Borys Skrzyński/SFP.

- Główny bohater bardzo chętnie zagrzebuje się w ziemi. Na tym poziomie to jest to, co mnie z nim łączy. Ten rodzaj pragnienia, żeby ukryć się przed światem - powiedział Jan Jakub Kolski, na zakończenie konferencji prasowej swojego najnowszego filmu, który rywalizuje o Złote Lwy w Konkursie Głównym 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni.
Marcin Zawiśliński
SFP
Ostatnia aktualizacja:  21.09.2016
Zobacz również
fot. Borys Skrzyński/SFP
Plakat musi krzyczeć! Trochę o historii polskiego plakatu
[wideo] To jest film o schyłku dorastania
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll