PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Akademia Zawodowców to cykl wykładów, które będą miały miejsce w ramach 9. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych Kameralne Lato. Poprowadzą je specjaliści z poszczególnych dziedzin filmowych. Wykłady będą odbywać się w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu, Łaźni - Radomskim Klubie Środowisk Twórczych oraz w Pawilonach ROSA.
Pierwszego dnia festiwalu, 3 lipca 2016 roku, opiekunowie warsztatów Kameralnego Lata: Marcin Bortkiewicz i Kuba Czekaj poprowadzą warsztat „Scenariusz w filmie fabularnym”. Słuchacze poznają praktyczne wskazówki dotyczące pracy nad scenariuszem filmowym - m.in.: zasady budowania struktury dramaturgicznej, tworzenia dialogów, czy kreowania konstrukcji psychologicznej bohaterów.

W poniedziałek 4 lipca w Pawilonach ROSA odbędzie się „Szkolenie techniczne dotyczące pracy z kamerą”. Uczestnicy poznają podstawowe techniki realizacji obrazu filmowego. Wykład będzie dotyczył zarówno obsługi profesjonalnych kamer, jak i świadomego operowania prostymi urządzeniami mobilnymi, takimi jak telefon, amatorska kamera i aparat fotograficzny. Poprowadzą go Tomasz Pyrak i Krystian Dulewicz.

Na temat roli muzyki w filmie opowiedzą Stan Breckenridge i Pamela Howland w trakcie wykładu „Warsztat kompozytora muzyki filmowej”. Uczestnicy dowiedzą się, jak wygląda proces przygotowania muzyki filmowej, jaką rolę odgrywa muzyka w odbiorze filmu i jakich środków można użyć, by zbudować odpowiedni nastrój i wpłynąć na percepcję widza. Wykład prowadzony będzie w języku angielskim.

O „Postprodukcji dźwięku w filmie fabularnym” opowie doświadczona reżyserka dźwięku Dorota Nowocień. W trakcie warsztatu uczestnicy zapoznają się z poszczególnymi elementami towarzyszącymi postprodukcji filmu, ze szczególnym uwzględnieniem roli, jaką w tym procesie odgrywa praca nad dźwiękiem. Spotkanie odbędzie się 6 lipca. Tego samego dnia Anna Mucha będzie w ramach autorskiego spotkania zastanawiać się, gdzie leży granica między aktorem a celebrytą.

7 lipca Antoni Królikowski zapozna uczestników ze „Specyfiką pracy aktora filmowego” oraz podstawami procesu przygotowywania się do roli. Zaprezentuje elementy zajęć prowadzonych w szkołach aktorskich, takie jak praca nad głosem, interpretacja tekstu, technika mowy i plastyka ruchu. Ponadto uczestnikom przybliżone zostają warunki panujące na profesjonalnym planie filmowym oraz techniczne i organizacyjne aspekty zawodu aktora.

W piątek, 8 lipca w ramach wykładu „Praca z aktorem na planie filmowym” Rafael Lewandowski opowie o specyfice zawodu reżysera filmowego, jego zadaniach na planie oraz procesie przygotowywania filmu fabularnego. Przybliżone zostaną zagadnienia związane ze współpracą reżysera z poszczególnymi członkami ekipy filmowej - ze szczególnym uwzględnieniem współpracy reżysera z aktorem.

Tego samego dnia słuchacze będą mogli dowiedzieć się od Derricka Ogrodnego „Jak zdobyć pierwszą pracę w branży filmowej”. Amerykanin polskiego pochodzenia z ponad 20-letnim międzynarodowym doświadczeniem w branży filmowo-telewizyjnej, podzieli się z uczestnikami Kameralnego Lata wskazówkami, które pomogą postawić pierwszy krok w tej wymagającej branży.

Ostatniego dnia festiwalu, 9 lipca, w ramach wykładu „Praca scenarzysty a polski rynek filmowy” Cezary Harasimowicz opowie o praktycznej stronie zawodu scenarzysty. Słuchacze poznają wymagania, szanse i ograniczenia polskiego rynku filmowego, drogę od pomysłu do sprzedaży tekstu, udział scenarzysty w procesie realizacji filmu oraz różne modele i metody współpracy scenarzysty z reżyserem i producentem filmowym.

Uwaga! Liczba miejsc na każdym z wykładów jest ograniczona.

Wstęp na wszystkie wykłady jest bezpłatny, wymaga jednak wcześniejszej rejestracji elektronicznej. Należy wysłać wiadomość na adres biuro@filmforum.pl z nazwą wykładu w tytule, imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu w treści. Kryterium przyjęcia na wykłady będzie kolejność zgłoszeń.
 
9. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe Kameralne Lato odbędą się w Radomiu w dniach 3-9 lipca 2016 roku.


AK
Kameralne Lato
Ostatnia aktualizacja:  27.06.2016
Zobacz również
fot. Kameralne Lato
[foto] Koniec zdjęć do komedii "Po prostu przyjaźń"
"Kolekcja sukienek" z nagrodą w Nowym Jorku
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll