PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
21 maja 2016 roku padł pierwszy klaps na planie "Sztuki kochania", nowego filmu w reżyserii Marii Sadowskiej, opowiadającego historię kobiety, która zrewolucjonizowała seksualne życie Polaków.
"Sztuka kochania" to historia Michaliny Wisłockiej - kobiety, która dokonała niemożliwego, szeroko otwierając drzwi polskich sypialni. Rozprawiając się z konserwatywnymi stereotypami i wszechobecną ignorancją, zrewolucjonizowała życie seksualne całego kraju. Wszystko dzięki jednej książce, która została sprzedana w ponad 7 mln egzemplarzy.


Magdalena Boczarska w filmie "Sztuka kochania". Fot. Jarosław Sosiński/Watchout Productions.

W główną rolę wciela się Magdalena Boczarska, laureatka Złotych Lwów za rolę w filmie "Różyczka" Jana Kidawy-Błońskiego. Na ekranie zobaczymy również plejadę gwiazd polskiego kina. Męża lekarki zagra Piotr Adamczyk, a w rolę jej przyjaciółki, Wandy wcieli się Justyna Wasilewska. Gwiazdorską obsadę uzupełniają takie nazwiska jak Eryk Lubos, Danuta Stenka, Karolina Gruszka, Borys Szyc, Wojciech Mecwaldowski, Arkadiusz Jakubik czy Artur Barciś. Autorem scenariusza jest Krzysztof Rak (twórca scenariusza głośnych "Bogów"), zaś reżyserią zajęła się Maria Sadowska. Koproducentami, podobnie jak przy „Bogach” są: telewizja TVN S.A., Orange S.A. i Agora S.A. Premiera planowana jest na styczeń 2017 roku.

Maria Sadowska i Michał Sobociński, twórcy filmu "Sztuka kochania". Fot. Jarosław Sosiński/Watchout Productions.

- Film opowiadać będzie historię walki Wisłockiej o wydanie przełomowego dla Polaków poradnika o życiu intymnym tytułowej „Sztuki Kochania”. Książkę, która sprzedała się w ponad 7 mln egzemplarzy, przez wiele lat czytały kolejne pokolenia z wypiekami na twarzy. Chcemy pokazać Michalinę Wisłocką jako lekarza z powołania, w walce o udane życie intymne polskich par. Wisłocka uczyła przede wszystkim, że kluczem do udanego związku jest poznanie nawzajem swoich potrzeb, w tym również seksualnych. Zatem najważniejszymi tematami w filmie będzie przede wszystkim droga do poszerzenia świadomości seksualnej Polaków, w tym nauki czerpania radości z seksu z partnerem oraz walka Wisłockiej o prawo Polek do osiągania orgazmu. Powszechny brak wiedzy o seksualności, to główny problem, w którym nasza bohaterka widziała przyczynę największych konfliktów w tej sferze życia. Akcja filmu rozgrywać się będzie od końca lat czterdziestych do połowy lat siedemdziesiątych - mówi Krzysztof Rak, scenarzysta i producent kreatywny filmu "Sztuka kochania".

MZ
Watchout Productions
Ostatnia aktualizacja:  25.05.2016
Zobacz również
fot. Jarosław Sosiński/Watchout Productions
Marek Koterski z Laurem Cisowym 20. festiwalu „Lato z Muzami”
Chęciński, Olbrychski, Stuhr i Zanussi wśród gości
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll