PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Ubiegłoroczni zwycięzcy Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” do obejrzenia w siedzibie NInA.
Narodowy Instytut Audiowizualny (NInA) zaprasza na nowy cykl filmowy Best Fest, w ramach którego można oglądać najlepsze filmy z wybranych polskich festiwali. 13 kwietnia 2016 roku o godz. 18.00, w drugiej odsłonie projektu, będzie można obejrzeć pięciu laureatów nagrodzonych podczas ubiegłorocznej edycji Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”. Wstęp wolny. 

Zwycięzcy polskich festiwali filmowych szybko znikają z afiszy i repertuarów kinowych, choć większość z nich zasłużyła na zdecydowanie dłuższe życie w kulturalnym obiegu. Dlatego NInA zaprasza na nowy cykl, w którym można zobaczyć najlepsze produkcje z wybranych polskich festiwali filmowych - Krakowskiego Festiwalu Filmowego, Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”, Docs Against Gravity, Przeglądu Filmów Studenckich z Łódzkiej Szkoły Filmowej Łodzią po Wiśle, Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda & Anima i Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animator.

Po prezentacji filmów wyróżnionych na Krakowskim Festiwalu Filmowym, przyszła pora na pokazy laureatów ubiegłorocznej edycji Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”: "Dzień babci" Miłosza Sakowskiego, "To, czego chcę" Damiana Kocura, "Kroki" Karoliny Zaleszczuk, "Moloch" Szymona Kapeniaka oraz "Dokument" Marcina Podolca. Więcej na stronie:  www.nina.gov.pl.

"Dzień babci", reż. Miłosz Sakowski, 30 minut
Tomek wyłudza pieniądze metodą „na wnuczka”. Starsza kobieta (grana przez Annę Dymną) nagle demaskuje go, zamyka w mieszkaniu i proponuje układ. Chłopak dostanie pieniądze, ale musi udawać jej wnuka przed pracownikiem socjalnym.

„To czego chcę”, reż. Damian Kocur, 30 minut
Współczesny Śląsk, dwójka bohaterów. Ariel to 25-latek, którego całe życie to ukochana drużyna piłkarska i pies. Dla 20-letniej Karoliny, samotnej matki rocznego dziecka, kariera cheerleaderki w jednym ze śląskich klubów piłkarskich jest iluzoryczną szansą na lepsze życie. Spotkanie tej dwójki jest zderzeniem pozornie różnych pragnień, których źródłem w obu przypadkach jest samotność.

"Kroki", reż. Karolina Zaleszczuk, 23 minuty
Nastoletnia Justyna nie może już wytrzymać z matką, która całe noce spędza na imprezach, próbując kogoś poznać. Gdy do jej bloku wprowadza się nowa sąsiadka, Justyna zaczyna coraz częściej znikać z domu. Przypadkowa i niewinna fascynacja starszą dziewczyną każe jej dorosnąć.

"Moloch", reż. Szymon Kapeniak, 30 minut
Roma, Stach i Chudy pracują nielegalnie na terenie podupadającej huty stali. Roma przeżywa właśnie z jednym z nich płomienny romans i postanawia odejść z pracy, upatrując w nowym uczuciu pretekst do zmian w życiu. Po długim dniu pracy, pozostali odwiedzają ukochaną swojego kolegi – zawiązuje się historia, będąca kolejną wersją przypowieści o Kainie i Ablu.

"Dokument", reż. Marcin Podolec, 6 minut
Portret ojca, którego troje dorosłych dzieci dawno wyprowadziło się z rodzinnego domu. Obserwujemy dzień z życia 60-letniego mieszkańca małej miejscowości, który w dużym domu mieszka jedynie z żoną. Ujęcia przybliżające codzienne zajęcia, takie jak poranne wyjście na basen, picie kawy czy telefonowanie do dzieci, przeplatane są wspomnieniami i refleksjami mężczyzny, który marzy o pięknie, jednak pozostaje boleśnie świadomy rzeczywistości. Bohater co wieczór zapala lampkę w pokoju dzieci – dzięki temu dom wygląda z zewnątrz, jakby był zamieszkany przez więcej niż dwie osoby.


MZ
NInA
Ostatnia aktualizacja:  6.04.2016
Zobacz również
fot. Studio Munka/SFP
Arkadiusz Jakubik laureatem nagrody za dubbing
Von Hausswolff: Kino musi zawierać kontrolowaną niejasność
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll