PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Projekt serialu „Prisoners” autorstwa Marcina Kubawskiego i Miłosza Sakowskiego został zakwalifikowany do prestiżowego programu Series Mania Writers Campus, który odbywa się podczas festiwalu seriali Series Mania w Lille (Francja).
Program skierowany jest do młodych scenarzystów, którzy wykazali się już doświadczeniem na lokalnym rynku i chcą doskonalić swoje umiejętności w pracy nad międzynarodowymi projektami serialowymi. W tym roku z całej Europy do programu zakwalifikowało się 20 scenarzystów.

Series Mania Writers Campus to intensywny tygodniowy program podczas którego, scenarzyści będą rozwijać swoje projekty pod okiem uznanych na świecie mentorów m.in. Sarah Treem („The Affair”), wśród opiekunów projektów są także takie nazwiska jak Carlton Cuse („Lost”) czy Brian Elsley („Skins”).

„Prisoners” to dziewięcioodcinkowy dramat z elementami sci-fi, opowiadający historię więźniów poddanych pionierskiemu programowi resocjalizacji. Wyselekcjonowani skazańcy przenoszą się w wirtualnej rzeczywiści na wykreowane przedmieścia miasta, aby tam „na wolności” wejść w przypisane role społeczne; mężów, ojców, ludzi żyjących zgodnie z prawem. Nagrodą za przejście programu jest skrócenie wyroku. To co jednak na początku wydaje się niegroźnym eksperymentem okazuje się psychologiczna grą, w której szybko zaciera się granica między tym co wykreowane a tym co realne. Bohaterowie będą musieli skonfrontować się z przeszłością i stawić czoło swoim demonom a decyzje podjęte w grze będą miały przełożenie na ich realne życie...

Miłosz Sakowski i Marcin Kubawski to duet scenariuszowo-reżyserski. Byli m.in. scenarzystami serialu „Pakt” (HBO). Są także autorami głośnego filmu „Dzień Babci”, który zdobył ponad 30 nagród w Polsce i za granicą (w tym Foyle Film Festival, który uprawnia do ubiegania się o nominację do Oscara).

International Series Mania Festival jest najważniejszym festiwalem serialowym w Europie, gromadzącym co roku 40 tys. widzów i 1,2 tys. przedstawicieli branży telewizyjnej. Tegoroczna edycja odbywa się od 27 kwietnia do 5 maja w Lille (Francja).

Link do strony Writers Campus:
https://seriesmania.com/en/industry/series-mania-writers-campus-the-selected-screenwritersAK
Agencja Match&Spark
Ostatnia aktualizacja:  27.04.2018
Zobacz również
Michalina Olszańska w czeskiej komedii „Muzykanci”
Ryszard Bugajski – zrozumieć rzeczywistość
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll