PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Dziędziel, Żmuda Trzebiatowska, Więdłocha, Zbrojewicz i Eleryk w mafijnym romansie w odcieniach neo-noir.​
Reżyserem "Gejszy" jest śląski filmowiec Radosław Markiewicz, twórca takich obrazów jak wyróżniony na festiwalu w Gdyni "Złom" (2002), nominowana do Złotych Lwów ,,Metanoia" (2005) czy nagrodzony na festiwalu T-mobile Nowe Horyzonty "Raj za daleko" (2007). - Przestępczy półświatek jest ciekawy, bo przedstawia nasz świat, w skondensowanej, czystej formie. Jego zależności, relacje między ludźmi, ukryte pragnienia... - mówi reżyser, tłumacząc w ten sposób, dlaczego osadził miłosną historię w środowisku prowincjonalnej mafii. Dzięki temu udało mu się uzyskać dynamiczny świat, którym rządzą wielkie emocje i namiętności - pragnienie władzy, mania wielkości, ale również współczucie, nadzieja i miłość.


Marian Dziędziel w "Gejszy". Fot. Alter Ego Pictures.

Marta Żmuda Trzebiatowska
jako zmysłowa tancerka w nocnym klubie, która w ciągu dnia staje się troskliwą matką i spragnioną miłości dziewczyną. Marian Dziędziel jako szef lokalnej mafii, która trzyma w garści cały okoliczny biznes - legalny i nielegalny. Mirosław Zbrojewicz jako właściciel nocnego klubu ze striptizem, w którym spotykają się gangsterzy, poszukiwacze przygód - głównie erotycznych - i życiowi wykolejeńcy. Agnieszka Więdłocha jako ambitna pracownica domu opieki społecznej, której horyzonty rozciągają się daleko poza polską prowincję. I wreszcie Konrad Eleryk nowe wcielenie filmowego macho w polskim kinie - jako milczący ochroniarz, były więzień, miłośnik starych samochodów z sercem, o którego rozmiarach nie ma jeszcze pojęcia.
 
Mirosław Zbrojewicz w filmie "Gejsza". Fot. Alter Ego Pictures.

Podczas pobytu w więzieniu Kolos (Konrad Eleryk) ma tylko jednego gościa: piękną Velvet (Marta Żmuda Trzebiatowska), która po wejściu do pokoju widzeń zaczyna... zdejmować z siebie ubranie. Okazuje się, że jest „prezentem” od Igora (Mieczysław Zbrojewicz), właściciela nocnego klubu Gejsza, w którym Kolos pracował jako ochroniarz i do którego wraca po odbyciu kary.  Tam zauważa go i docenia Hajs (Marian Dziędziel), szef lokalnej mafii. Milczący, opanowany i bezwzględny Kolos szybko staje się jednym z jego najbardziej zaufanych ludzi. Zyskuje też oddaną miłość Velvet, którą jednak odrzuca, kiedy w jego życiu pojawia się nowa kobieta. Maja (Agnieszka Więdłocha) jest rehabilitantką jego niepełnosprawnego brata, z którym Kolos od dawna nie miał kontaktu. Zainteresowany nią mężczyzna decyduje się na spotkanie z bratem – i powoli odkrywa łączącą ich więź. Zaczyna tęsknić do innego życia – z dala od przestępczego półświatka. Ale mafia niechętnie rezygnuje ze swoich ludzi. I wyznacza wysoką cenę za ich szczęście. Kinowa premiera filmu "Gejsza" już 8 kwietnia 2016 roku.

MZ
Alter Ego Pictures
Ostatnia aktualizacja:  8.02.2016
Zobacz również
fot. Alter Ego Pictutes
"Czas niedokończony. Wiersze księdza Jana Twardowskiego" na DVD
Ekran Historii. Przegląd polskich filmów historycznych z lat 2005-2015
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll