PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
- Życie nie polega na zdmuchiwaniu świeczek na torcie. To pasmo problemów do rozwiązania. Zależy nam, żeby ten serial zrywał z tradycją glamour, żeby ścierał puder z przedstawionego w nim świata – mówi Dorota Kośmicka – Gacke, producentka serialu „Druga szansa”, który ATM Grupa realizuje dla TVN-u.
Pomysł na serial o show-biznesie narodził się rok wcześniej, w rozmowach Doroty Kośmickiej ze scenarzystką Joanną Pawluśkiewicz. W rozmowach od początku uczestniczyła Małgorzata Kożuchowska, która kreuje w serialu główną rolę. Potem dołączyła Katarzyna Śliwińska-Kłosowicz, stając się redaktorem prowadzącym „Drugiej szansy”. Pracuje z nią zespół literacki w składzie: Karolina Szymczyk Majchrzak i Piotr Szymanek

Główna bohaterka, Monika, producentka i agentka gwiazd, żyje szybko, z sukcesem, nieustannie online, nie rozstając się z elektroniką i social mediami (znacie to?). Sukces goni sukces, życie jest barwne, jest i narzeczony, i świetnie działająca agencja, i mnóstwo przyjaciół.  Pewnego dnia jednak zalicza bolesny upadek i od tej pory musi walczyć o odzyskanie dobrego imienia. Po jej stronie zostaje wąskie grono najbliższych przyjaciół i krewnych. A z wysokiego stołka boleśnie się spada.

Dorota Kośmicka-Gacke i Małgorzata Kożuchowska podczas promocji nowego serialu. fot. Radosław Nawrocki / Forum

W projekcie serialu zwracają uwagę dobrze scharakteryzowane postaci – wieloznaczne, wyraziste, pogłębione. Serial, tworzony w dużej mierze przez kobiety, wyraźnie koncentruje się na żeńskich postaciach. Producentce udało się pozyskać znakomitą obsadę. Narzeczonego Moniki i jej wspólnika gra Rafał Królikowski. Jednego z głównych bohaterów, lekarza Marcina – Bartłomiej Świderski. Siostrę Moniki kreuje Maja Ostaszewska, nader rzadko pojawiająca się w serialach. W roli ojca bohaterki występuje  Kazimierz Kaczor. Jest i efektowny czarny charakter, w wykonaniu Magdaleny Boczarskiej. Jacek Braciak wciela się w rolę prezesa Telewizji. Obok nich zobaczymy m.in., Pawła Domagałę, Katarzynę Herman, Macieja Musiałowskiego, Magdalenę Berus, Małgorzatę Zajączkowską,  Wojciecha Mecwaldowskiego, Tamarę Arciuch.

„Druga szansa” będzie pierwszym serialem zrealizowanym dla TVN przez ATM Grupa.  Dorota Kośmicka-Gacke  wyprodukowała tak znane seriale, jak „Niania”, „Rodzinka.pl” czy „Kasia i Tomek” i „Londyńczycy”. Producentem nadzorującym z ramienia TVN jest  Marta Grela – Gorostiza, która ma na swoim koncie m.in. wielki sukces filmu „Listy do M.2”. Zdjęcia realizuje Tomasz Dobrowolski, montuje - Piotr Kmiecik. Za kostiumy odpowiada Dorota Williams, a za scenografię Agata Stróżyńska. Od strony muzycznej serialem zajmuje się kompozytor Łukasz Targosz.


Poprzedni wspólny serial Małgorzaty Kożuchowskiej i Doroty Kośmickiej - Gacke: "Rodzinka.pl".

  - Od początku chcieliśmy, by serial miał w sobie prawdę i pewną chropowatość realizacyjną – mówi Dorota Kośmicka - Gacke.  Nic więc dziwnego, że reżyserem formatującym jest Michał Gazda, twórca seriali „Odwróceni”, „Usta Usta”, „Wataha”. Dla Małgorzaty Kożuchowskiej ta „nieglamourowa” rola oznaczać może  zmianę wizerunku.

Jak to jest, być na szczycie, i przeżyć kompletny upadek? W jaki sposób przewartościowuje wówczas nasze życie? Kto zostaje z nami i dlaczego? To pytania, na które odpowiadają twórcy filmu.- Aby podnieść się po ciosie i przekuć dotkliwą porażkę w sukces, trzeba znaleźć w sobie odwagę i siłę, zmobilizować się do działania. Dla naszej głównej bohaterki będzie to ogromne wyzwanie – mówi Dorota Kośmicka-Gacke. - To serial o każdym z nas. Bo nikt nie ma gwarancji, że wszystko, co ma, jest mu dane na zawsze.

Premiera pierwszej serii zaplanowana jest na wiosnę 2016 roku w TVN.

Anna Wróblewska
artykuł redakcyjny
Ostatnia aktualizacja:  3.01.2016
Zobacz również
fot. Radosław Nawrocki / Forum
[wideo] „Na granicy” nikt cię nie usłyszy
Kino jak Marzenie
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll