PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Filmy koprodukowane przez TVP zostały nagrodzone w finale prestiżowego konkursu programów telewizyjnych.
"Kabaret śmierci" w reżyserii Andrzeja Celińskiego zdobył Złoty Medal w kategorii Film Dokumentalny, "Portrety wojenne" w reżyserii Cezarego Ibera, Rafała Skalskiego, Tomasza Matuszczaka otrzymały Srebrny Medal w kategorii Historia i Społeczeństwo, "Obietnica dzieciństwa" w reżyserii Ryszarda Kaczyńskiego i Piotra Morawskiego – otrzymała Brązowy Medal w kategorii Kwestie Społeczne. Natomiast "Granatowy zeszyt" w reżyserii Nataszy Ziółkowskiej - Kurczuk otrzymał certyfikat finalisty.

"Kabaret śmierci" w reżyserii Andrzeja Celińskiego, wyprodukowany przez Redakcję Dokumentu i Reportażu TVP2 oraz Kwieciński Film Studio, jest pełnometrażowym dokumentem fabularyzowanym, opowiadającym wojenną historię artystów żydowskiego pochodzenia, walczących o przetrwanie za pomocą jedynej dostępnej im broni – twórczości muzycznej, teatralnej i filmowej.

"Portrety wojenne" w reżyserii Cezarego Ibera, Rafała Skalskiego, Tomasza Matuszczaka wyprodukowany przez Redakcję Dokumentu i Reportażu TVP2 oraz SHIPsBOY sp. z o.o. to dedykowana do młodej widowni seria dokumentalna poruszająca losy bohaterów okresu II wojny światowej. Seria składa się z materiałów archiwalnych, wywiadów z ekspertami oraz sekwencji fabularyzowanych: ujęć stylizowanych na kadry komiksowe, gdzie żywy aktor połączony jest ze scenografią ręcznie rysowaną przez twórców komiksowych.

"Granatowy zeszyt" w reżyserii Nataszy Ziółkowskiej – Kurczuk wyprodukowany przez Redakcję Dokumentu i Reportażu TVP2 oraz Aurum Film, Taskovski Films i Lightcraft, powstał w oparciu o notatki kompozytora, które prowadził w swoim pamiętniku, gdzie zapisywał prywatne opinie i refleksje na tematy związane z muzyką i sztuką, jak również rolą artysty we współczesnym świecie. Narrację w filmie prowadzi m.in. Leszek Możdżer, jednocześnie autor opracowania muzycznego do filmu. W dotarciu do świata artysty pomagają mu spotkania z rodziną Witolda Lutosławskiego i jego znajomymi.

"Obietnica dzieciństwa" w reżyserii Ryszarda Kaczyńskiego i Piotra Morawskiego to dokument Redakcji Filmu Dokumentalnego TVP1 i Kalejdoskop Film. Film powiada o losach pięciorga rodzeństwa, adoptowanego przez amerykańskie małżeństwo latem 1997 r. Kiedy w 1997 roku, para Amerykanów zgłosiła się do Domu Dziecka w Szklarskiej Porębie, aby adoptować znajdujące się tam rodzeństwo, wydawało się, że dla pięciorga polskich dzieci to wielka szansa na wspaniałe życie. Wszyscy sądzili, że w USA czeka na nich dostatek, miłość i szczęśliwe dzieciństwo, ale rzeczywistość okazała się zupełnie inna.

Ogłoszenie laureatów nagród Wielkiego Trofeum oraz Złotego, Srebrnego i Brązowego Medalu, odbyło się 14 kwietnia 2015 roku na uroczystej gali w Las Vegas. W ścisłym finale, obok filmów TVP, znalazły się min. produkcje TVE, ABC News, Discovery Channel, CTV, WDR, BBC, CBC, ORF, ZDF, CNN, CBS, HBO i NHK. Ogółem, filmy z 50 krajów świata.

MZ
TVP
Ostatnia aktualizacja:  15.04.2015
Zobacz również
„Mur” w Konkursie Polskim na PKO Off Camera
"Dziecko Rosemary" w kanale Lifetime
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll