PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  27.09.2015
„Kabaret śmierci” w reżyserii Andrzeja Celińskiego został uhonorowany nagrodą Prix Italia w kategorii film artystyczny. 67. edycja najstarszego i najbardziej prestiżowego międzynarodowego festiwalu programów telewizyjnych Prix Italia odbyła się w Turynie w dniach od 19 do 24 września 2015 roku.
"Kabaret śmierci"  jest wspólną produkcją Redakcji Filmu Dokumentalnego i Reportażu TVP2 oraz firmy Grupa dr A.R. Kwiecińskiego. To opowieść o artystach żydowskiego pochodzenia, walczących o przetrwanie za pomocą jedynej dostępnej im broni - twórczości muzycznej, teatralnej i filmowej. Przed hitlerowskim aparatem represji bronią się za pomocą żartu, przedstawień kabaretowych, skeczy, spektakli, piosenek, koncertów. Organizują je w obozach koncentracyjnych i gettach. Walczą o życie, ale przede wszystkim - jak sami podkreślają - o duszę i godność. Symbolicznym przewodnikiem po pełnym paradoksów, nieprawdopodobnych wydarzeń i dramatycznych spięć świecie obozowych kabareciarzy, gwiazd wiedeńskich i warszawskich scen, aktorów, muzyków i popularnych przed wojną filmowców jest legendarna postać getta warszawskiego - uliczny błazen Rubinstein. Kamera dociera do warszawskiego getta, obozów w Kurowicach, Jaktorowie, Buchenwaldzie, Theresienstadt, Auschwitz, Ravensbruck. W roli komentatorów występują współcześni artyści i pisarze, którzy zgłębiali w swojej twórczości temat sztuki za kolczastym drutem oraz ostatni żyjący uczestnicy i świadkowie tych wydarzeń.

Dokument "Kabaret śmierci" został również doceniony na 58. New York Festivals World’s Best Tv & Films 2015 zdobywając Złoty Medal w kategorii film dokumentalny.  Nominowane do nagrody Prix Italia były także dwa inne filmy powstałe z udziałem TVP: „Karski” w reżyserii Magdaleny Łazarkiewicz i „Obietnica dzieciństwa” Piotra Kaczyńskiego i Ryszarda Morawskiego.

Redakcja Serwisu Internetowego SFP składa twórcom filmu najserdeczniejsze gratulacje!
WRÓB
TVP
Ostatnia aktualizacja:  27.09.2015
Zobacz również
fot. materiały prasowe
Małgorzata Zajączkowska: Nora dała mi pewność siebie
Nowy Helios w Łodzi
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll