Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
7. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe Kameralne Lato w Radomiu zakończyły się uroczyście 12 lipca 2014. To jedyny polski festiwal organizowany wspólnie z Policją - w tym wypadku z Komendą Wojewódzką Policji w Radomiu. Stąd społeczny profil festiwalu i duża obecność służb mundurowych. W tym roku dopisali także filmowcy. Atmosferę festiwalu możemy oglądać na zdjęciach Ewy Jasińskiej,
Festiwal rozpoczyna uroczysta parada wozów policyjnych i zabytkowych, eskortowana przez Policję.
Piknik na centralnym deptaku Radomia, ulicy Żeromskiego, to oficjalne rozpoczęcie Kameralnego Lata.
Podczas całego festiwalu odbywają się warsztaty filmowe dla młodzieży. Dwie grupy pracowały nad krótkimi etiudami pod okiem Rafaela Lewandowskiego i Barbary Białowąs (na zdjęciu obok Aleksandry Różdżyńskiej, rzeczniczki, Anny Wróblewskiej, dyrektor festiwalu oraz Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Marka Świszcza.
Uwagę Radomian ma przykuć realizowana z rozmachem scena specjalna, w której obok zawodowego kaskadera brali udział policjanci oraz Anna Mucha - od początku ambasador festiwalu.
Szefem Jury Konkursu Głównego był Janusz Zaorski. Na zdjęciu z małżonką Anną Osmólską-Mętrak oraz ambasadorką imprezy i jurorką Anną Muchą.
Radomianka, jurorka Anna Wydra wręczała Agnieszce Woszczyńskiej Nagrody Specjalnej za "Fragmenty" (Szkoła Filmowa w Łodzi), ufundowanej przez ZAiKS.
Barbara Białowąs prowadziła warsztaty i wykład otwarty na temat scenariusza filmowego.
Producent festiwalu Maciej Dominiak i Lesław Żurek wręczają nagrodę ufundowaną przez ZASP dla najlepszego aktora. Został nim Łukasz Simlat za rolę w "Magmie" Pawła Maślony.
Jakub Pączek, reżyser wyprodukowanego w Studiu Munka SFP filmu "128. szczur" otrzymał Nagrodę Dziennikarzy - wręczają ją Janusz Kołodziej ("Telepro") i Iwona Cegiełkówna ("Kino").
Michał Szcześniak, autor wyprodukowanego w Studiu Munka "Punktu wyjścia" i Sławomir Witek, reżyser "Prawdziwego miodu" z Gdyńskiej Szkoły Filmowej odebrali dyplomy i nagrody finansowe za walory edukacyjne i społeczne filmów - wręczył je im inspektor Grzegorz Jach z Komendy Głównej.
Po wygranej w Gdyni, tym razem Paweł Maślona odbiera Grand Prix - Złotego Łucznika za "Magmę" (WRiTv) z rąk szefa jury Janusza Zaorskiego i Prezydenta Radomia Andrzeja Kosztowniaka.
Autorką zdjęć jest Ewa Jasińska.
WRÓB
Kameralne Lato
Ostatnia aktualizacja: 15.07.2014
fot. Ewa Jasińska
Nowy wzór kosztorysu filmu fabularnego w PISF
Serial o "polskiej Erin Brockovich"
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024