PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Film w reżyserii Liliany Komorowskiej będzie miał polską premierę telewizyjną na antenie TVP2, zostanie pokazany 4 marca o godz. 22.50 w cyklu „Świat bez fikcji”,
"Piękne i Bestia" - to zbiorowy portret dziewięciu kobiet, które próbują wygrać walkę z rakiem piersi. Film przedstawia specyficzny obraz tej strasznej choroby poprzez prawdziwe, wzruszające losy bohaterek, które walczą o przeżycie z zaskakującą dozą siły i humoru, mieszając często śmiech i łzy. "Piękne i bestia" jest nie tylko przekazem woli ludzkiego przetrwania, lecz również potwierdzeniem, że nawet w obliczu cierpienia, w tym krzywym zwierciadle choroby, można osiągnąć ponadczasową mądrość. 


Kadr z filmu "Piękne i bestia", fot. Strefa101.

W 2012 roku film "Piekne i bestia" miał polską premierę kinową a pokazy filmu odbywały się pod patronatem honorowym Pierwszej Damy RP Anny Komorowskiej oraz pod patronatem Stowarzyszenia Amazonki Warszawa Centrum i Fundacji Rak’n’Roll Wygraj życie! Film miał także dystrybucję kinową w Kanadzie i USA, prezentowany był na licznych międzynarodowych festiwalach filmowych, gdzie otrzymał wiele nagród min.: Nagrodę Publiczności dla Najlepszego Filmu Dokumentalnego na 36. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Montrealu; dwie nagrody Londyńskich Nagród Filmowych (London Film Awards), najważniejsze wyróżnienie Grand Jury Prize, a sama reżyserka zdobyła nagrodę za najlepszy debiut reżyserski; Nagrodę za Najlepszy Film na Women International Film & Art Festival (WIFF) w Miami.
 


Na planie filmu "Piękne i bestia", fot. Strefa101.

"Piękne i bestia" to debiut reżyserski Liliany Komorowskiej (Głąbczyńskiej), polskiej aktorki od lat mieszkającej w Ameryce Północnej, gdzie z powodzeniem realizuje swoje plany życiowe i artystyczne.
 
Reżyserka o filmie - Podjęłam wyzwanie stworzenia prawdziwego świadectwa kobiet napiętnowanych rakiem piersi, mimo, że nie jestem jedną z nich. Starałam się nawiązać bliską więź z kobietami, które znalazły w sobie dosyć odwagi, aby podzielić się ze mną swoimi przeżyciami. Z czasem zbliżyły się do mnie na tyle, że czułam się niemalże jedną z nich. Dopiero wtedy w pełni zrozumiałam ogrom ich cierpienia i chęć podzielenia się swoimi doświadczeniami ze światem.  Dogłębnie poruszające zwierzenia, wypowiedziane często po raz pierwszy, dopiero przed kamerą, stały się dla nich początkiem procesu wyzwolenia i niezwykłym przeżyciem dla mnie. Czułam się wyróżniona stając się świadkiem ich historii. Jestem przekonana, że nie tylko wzruszą one serca widzów, ale dla wielu będą również przekazem nadziei.


Liliana Głąbczyńska, fot. Strefa101

Liliana Głąbczyńska jest nie tylko reżyserem filmu ale także jego producentem. Jej firma QueenArt Films, wyprodukowała wcześniej film dokumentalny o losach polskiej arystokracji na emigracji w Kanadzie "Raj utracony, raj odzyskany" (2011). Polska aktorka karierę rozpoczęła w 1979 roku, w warszawskim Teatrze Dramatycznym, u boku takich sław polskich scen jak Gustaw Holoubek, Zbigniew Zapasiewicz, Piotr Fronczewski, Marek Kondrat i Janusz Gajos. Przed wyjazdem z Polski zagrała wiele znaczących ról teatralnych, telewizyjnych i filmowych. Za rolę Abigail w Czarownicach z Salem, (1980, Teatr Telewizji) otrzymała Nagrodę za Debiut Aktorski. Film Jerzego Kawalerowicza Austeria, z Lilianą w roli Jewdochy, stał się klasyką polskiego kina. W Stanach Zjednoczonych i w Kanadzie Liliana wystąpiła m.in. u boku Telly Savalasa, Donalda Sutherlanda, Aidana Quinna, Wesleya Snipesa i wielu innych. Ostatnio gra w Kanadzie, w języku francuskim w teatrze, telewizji i w filmach fabularnych. Od kilku lat Liliana  znowu gra w polskich produkcjach, wystąpiła m.in. w filmie „Mniejsze złoJanusza Morgensterna, występuje także w serialach: „Teraz albo nigdy”, „Na dobre i na złe”, „Blondynka”, „Reguły gry”.

PZ
Strefa101
Ostatnia aktualizacja:  25.02.2014
Zobacz również
fot. Strefa101
"Smutne potwory" wygrywają w Jeleniej Górze!
Konkurs dla filmowców amatorów
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll