PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
W wiosennej ramówce TVP 2 znalazły się m.in. dwie nowe produkcje: "Na sygnale" i "BarON24" oraz dokumenty Filipa Dzierżawskiego i Bartka Konopki.
Już 12 lutego wystartował pierwszy odcinek nowego serialu "Na sygnale". Jest to opowieść o codziennej pracy ekipy karetki pogotowia. Jej załoga załoga w każdym odcinku otrzymuje wezwanie do osób znajdujących się w sytuacji zagrażającej ich życiu lub zdrowiu. Ratownicy muszą podejmować szybkie decyzje i zmagać się z wieloma nieoczekiwanymi okolicznościami. W obsadzie znaleźli się: Wojciech Kuliński jako Wiktor Banach – 44-letni, doświadczony lekarz-ratownik, Dariusz Wieteska w roli Piotra Strzelecki – 28-letni kierowca i ratownik medyczny, Monika Mazur jako Martyna Kubicka – 25-letnia stażystka po ukończonym kursie ratownictwa medycznego i Konrad Darocha czyli Adam Wszołek – 26-latek, ratownik medyczny, jeżdżący na zmianę z Martyną. "Na sygnale" stanowi swoiste dopełnienie emitowanego już od kilkunastu lat  serialu medycznego "Na dobre i na złe". Na antenie pozostanie również inny kultowy serial telewizji publicznej "M jak miłość".


Kadr z serialu "Na sygnale", fot. Paweł Niemyjski, RTRAMA.

Drugim nowym serialem, jaki już 7 marca 2014 roku pojawi się na antenie TVP 2, będzie "BarON24". Jego akcja rozgrywa się na stacji benzynowej BarON24. Jej właściciela gra Tomasz Karolak. Na co dzień towarzyszyć mu będą: Izabela Kuna (jego żona), Piotr Cyrwus, Wojciech Mecwaldowski, Cezary Kosiński, Iwona Bielska, Michał Meyer i Weronika Humaj. Nowy sitcom zastąpi popularną w ostatnich latach "Rodzinkę.pl".


Bohaterowie filmu dokumentalnego "Miłość". Fot. Gutek Film.

Jedną z wizytówek telewizyjnej Dwójki od lat jest blok filmów dokumentalnych. Na wiosnę w ramach cyklu "Świat bez fikcji" premierowo zostanie pokazana, nagrodzona Złotym Lajkonikiem na ubiegłorocznym Krakowskim Festiwalu Filmowym i nominowana do Polskiej Nagrody Filmowej Orły 2014, "Miłość" Filipa Dzierżawskiego. Jest to historia popularnego szczególnie w latach 90. zespołu jazzowego, który współtworzyli m.in. Leszek Możdżer, Mikołaj Trzaska i Tymon Tymański. W tym samym cyklu zobaczymy również m.in. dokument "Piękne i bestia" o walce z rakiem piersi. Jego reżyserem jest , mieszkająca od lat w Stanach Zjednoczonych, Lilianna Komorowska. TVP2 zaprezentuje również film "Nowa Warszawa", będący dopełnieniem niezwykłej trasy koncertowej Stanisławy Celińskiej i towarzyszącej jej zespołu "The String Quartet". Reżyserem tego projektu filmowego jest Bartosz Konopka. Z kolei w ramach stałego, czwartkowego cyklu filmowego "Kocham kino" widzowie obejrzą m.in. znakomity thriller Romana Polańskiego "Autor widmo". Natomiast w kolejnej edycji programu "The Voice of Poland" po raz kolejny w roli jurorki zobaczymy piosenkarkę i reżyserkę Marię Sadowską. TVP 2 będzie również transmitować uroczystą galę wręczenia Polskich Nagród Filmowych Orły 2014, która już 10 marca odbędzie się w stołecznym Teatrze Polskim.

Marcin Zawiśliński
Informacja własna / TVP
Ostatnia aktualizacja:  18.02.2014
Zobacz również
fot. RTRAMA
Edward Żebrowski nie żyje
Więckiewicz gwiazdą "Ziarna prawdy"
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll