PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
WYDARZENIA
  7.01.2014
Zmiana dnia i godziny emisji serii "Oglądaj z Andrzejem Fidykiem" w TVP1 zaowocowała wyjątkowym sukcesem pokazanego w czwartek 2 stycznia filmu dokumentalnego "Anna German. Prawdziwe życie".
Dokument obejrzało prawie dwa miliony widzów, czyli blisko czterokrotnie więcej niż poprzednie filmy, które polecał wybitny twórca. Do tej pory obrazy były pokazywane w poniedziałki po godzinie 23. Od tego roku zyskały nowe stałe miejsce w TVP1 w czwartki o 22:30. W najbliższych miesiącach widzowie zobaczą między innymi:

9 stycznia

"Ja i moich czternaścioro dzieci" (Octomom me and my 14 kids, reż. Lucke Campbel, produkcja 2009). Gdy wybuchła wiadomość, że w Kalifornii kobieta urodziła ośmioraczki, media nie mogły się powstrzymać od wielbienia dzielnej matki z ośmiorgiem noworodków. Wychwalano medyczny cud tych narodzin. Jednak wkrótce okazało się, że Nadya Suleman nie ma męża, jest bezrobotna i ma już sześcioro starszych dzieci, w dodatku całe jej potomstwo zostało poczęte in vitro. Opinia publiczna szybko odwróciła się od niej, a ona sama stała się w USA najbardziej oczernianą matką...

16 stycznia
"Dziewczyna, która pokonała śmierć"
( The Girl That Wouldn’t Die, reż. Jacob Kagelund, produkcja 2012). Historia Cariny, która po wypadku zapadła w śpiączkę i nikt nie dawał jej szansy na przeżycie: stwierdzono śmierć pnia mózgu. Jej rodzina zgodziła się na pobranie narządów do transplantacji, ale przed odłączeniem aparatury medycznej, kiedy rodzice i siostra przyszli ją pożegnać, Carina nagle zaczęła dawać oznaki życia. Wszystko to zarejestrowała kamera, która towarzyszyła jej także później – aż do czasu całkowitego wyzdrowienia. A w Danii całkowicie zmieniono procedury dotyczące pobierania organów do transplantacji…

23 stycznia
"Pussy Riot"
(reż Maksim Pozdorowkin i Mike Lerner, produkcja 2012). Film jest kroniką aktu protestu, który stał się symbolem walki z reżimem w Rosji. Kiedy zimą 2011 roku Władimir Putin został prezydentem po kontrowersyjnych wyborach, setki tysięcy Rosjan wyszło na ulice, aby zaprotestować, a feministki Nadia, Masza i Katia - założycielki zespołu punkowego Pussy Riot w kolorowych kominiarkach na głowach, pończochach i letnich sukienkach w słynnej cerkwi Św. Ducha w Moskwie zaczęły satyryczny performance, śpiewając pieśń „Święta Matko, wygnaj Putina”. Już po 40 sekundach zostały aresztowane i po dwóch pokazowych procesach zesłane do koloni karnej. Dokument – chwilę po tym, gdy Nadię, Maszę i Katię objęła amnestia - opowiada co doprowadziło je do tak kontrowersyjnego zachowania.

6 lutego
"Śmiertelna miłość"( Deadly Love , reż. Olivier Pighetti, produkcja 2013). W lutym 2012 roku 45-letni Bruno Zuliani zasztyletował troje swoich śpiących dzieci, a następnie się powiesił. Jego żona Odille, która porzuciła go dwa miesiące wcześniej, już 48 godzin po tragedii opowiada o swoich przeżyciach i próbuje zrozumieć dlaczego do niej doszło.

20 lutego
"Seksualna niewolnica"
(Captive: The Sex Slave Girl, reż. Rob Farquhar, produkcja 2012). Historia Tani Kach, która jako 14-latka została uprowadzona ze szkoły przez 30-letniego mężczyznę Toma Hose’a, który przetrzymywał ją w swoim domu przez 10 lat, traktując jak lalkę Barbie i wykorzystując seksualnie. Niezrozumiała początkowo historia, dlaczego ofiara przez lata nie podjęła próby ucieczki stała się bardziej zrozumiała, kiedy okazało się że Tania przez te wszystkie lata pisała pamiętnik…

27 lutego
"
Opętani przez złe moce" (Saving Africa's witch children – reż. Mags Gavan and Joost van der Valk, produkcja 2008). W jednej z najbiedniejszych prowincji Nigerii, gdzie prawdy głoszone w zielonoświątkowych zborach nakładają się na tradycyjną wiarę w czarną magię, tysiące dzieci żyje z piętnem opętania przez szatana. Wpływowi pastorzy i kaznodzieje winią je za katastrofy, głód i rodzinne tragedie. W obawie przed społecznym ostracyzmem dorośli pozwalają, żeby ich potomstwo torturowano, głodzono i zabijano w obronie wiary. Ekipa telewizyjna towarzyszy młodemu Brytyjczykowi, który pomaga skrzywdzonym przez los i ludzi dziewczynkom i chłopcom.

6 marca
"Abigail and Brittany Hensel. The Twins who share a body"
(reż. Rachael Pihlaja, produkcja 2007). Historia urodzonych w 1990 r.w USA sióstr syjamskich Abigail Loraine Hensel i Brittany Lee Hensel, wyglądających jak jedna osoba z dwiema głowami

13 marca
"Król złodziei kieszonkowych"
(Inside: Pickpocket King, reż. Kun Chang, produkcja 2011). Bob Arno, showman-kieszonkowiec z Las Vegas, jedzie do Neapolu we Włoszech, który nazywa "stolicą kieszonkowych kradzieży świata", aby zmierzyć się z najlepszymi na świecie miejscowymi kieszonkowcami. Dowiemy się jak działa międzynarodowa szajka kieszonkowców, jak się okrada turystów i jak należy się chronić, by nie stać się ofiarą

Fot. TVP
DR
TVP
Ostatnia aktualizacja:  14.01.2014
Zobacz również
Plany Internetowego Teatru TVP dla szkół
[wideo] Film o miłości - do wódki i do kobiety
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll