PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Na ruszającym 5 listopada festiwalu Polskę będą reprezentować: krótkometrażowe  "Leszczu" Aleksandry Terpińskiej i "Psubrat" Marii Zbąskiej oraz pełnometrażowy projekt "Królewicz olch" Kuby Czekaja.


Filmy zostały wyprodukowane w ramach programów „30 Minut” i „Pierwszy Dokument” Studia Munka działającego przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich.

Zarówno "Leszczu" jak i wyprodukowany wspólnie z Wajda Studio „Psubrat” będą miały w Cottbus międzynarodową premierę. Filmy będą walczyły w dwóch różnych sekcjach konkursowych: "Psubrat" prezentowany będzie w ramach „Short Feature Competition”, podczas tradycyjnego pokazu „Long Night of the Shorts”.  Z kolei "Leszczu" znalazł się w niemiecko - polskim konkursie „U 18”.Kadr z filmu "Leszczu", fot. Studio Munka - SFP

Oprócz dwóch krótkich fabuł Studio Munka – SFP zaprezentuje w Cottbus projekt kolejnej fabuły pełnometrażowej – „Królewicza Olch” Kuby Czekaja. Projekt, dofinansowany już przez PISF i Odra-Film, weźmie udział w „Connecting Cottbus” - markecie koprodukcyjnym, w ramach którego odbędzie się pitching projektu. Kadr z filmu "Królewicz olch", fot. Studio Munka - SFP

Studio Munka - SFP z roku na rok coraz mocniej zaznacza swoją obecność w Cottbus. Zeszłorocznym sukcesem było zwycięstwo pełnometrażowego debiutu Marii Sadowskiej „Dzień kobiet”, który zdobył Grand Prix festiwalu. Obecność aż trzech projektów w tegorocznej edycji festiwalu świadczy o rosnącym zainteresowaniu produkcjami Studia Munka.

"Leszczu" to historia trójki przyjaciół, spędzających leniwy weekend nad jeziorem ... do czasu gdy piłka wpada tam gdzie nie trzeba, śliczna dziewczyna okazuje się być po stronie przeciwników, a cieć zaczyna ich prześladować. To opowieść o przyjaźni, dojrzewaniu i przeznaczeniu opowiedziana z przymrużeniem oka. W filmie wystąpili Emil Stasik, Krzysztof Skonieczny, Piotr Żurawski, Wiesław Komasa, Maja Bohosiewicz, Michał PoznańskiLiwiusz Falak i Michał Mrozek. Koproducentem i producentem wykonawczym „Leszcza” jest firma Magdaleny Nowackiej „Magic Production”.Kadr z filmu "Psubrat", fot. Studio Munka - SFP

"Psubrat" to jedna z najnowszych, wspólnych produkcji Studia Munka – SFP i Wajda Studio. Bohaterem filmu, będącego luźną adaptacją opowiadania Etgara Kereta "Dziewczyna Corbiego”, jest Panabi – kilkunastoletni chłopiec mieszkający na warszawskim osiedlu. Osiedlem rządzi Bocian – największy bandyta, który, jak to zwykle bywa, ma najładniejszą dziewczynę. Pech chce, że to właśnie w niej zakochuje się brat Panabiego. Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, które dla Panabiego zawsze oznaczają nadciągającą katastrofę. W obsadzie m.in. Rafał Garnecki, Marek Kossakowski, Agnieszka Krukówna, Andrzej Chyra i Krzysztof Skonieczny. "Psubrat" wyprodukowany został przez Studio Munka – SFP wspólnie z Wajda Studio w koprodukcji z Ucho Studio, Luks Film oraz Timecode.

Festiwal Filmowy w Cottbus uważany jest za jedną z najważniejszych filmowych imprez w Europie środkowo-wschodniej. Tegoroczna 23. edycja festiwalu potrwa do 10 listopada. Poza produkcjami Studia Munka – SFP w Cottbus będzie można również zobaczyć „Bejbi Blues” Katarzyny Rosłaniec, „Zdjęcie” Macieja Adamka, „Papuszę” Joanny Kos - Krauze i Krzysztofa Krauze, a w sekcji „Polskie Horyzonty”: „Dziewczynę z Szafy” Bodo Koxa, "Płynące wieżowce" Tomasza Wasilewskiego i „Zaślepioną” Katarzyny Klimkiewicz.

Więcej o festiwalu:
http://www.filmfestivalcottbus.de/en/home/


PZ
Studio Munka
Ostatnia aktualizacja:  4.11.2013
Zobacz również
KRRiT skontrolowała VOD. Ciągle uchybienia
Krakowiacy i górale czyli Krakowski Festiwal Górski
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll