PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
W lutym na antenie telewizji TVN zagoszczą dwa nowe seriale paradokumentalne (tzw. scripted docu). "Szpital" opowie o pracy typowego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, a "Kocham.Enter" o rozwiązywaniu problemów miłosnych.

Schemat obu projektów jest podobny - zgodny z formułą scripted docu, przeplatającej prawdziwe wydarzenia z telewizyjną narracją, w tym z komentarzem bohaterów. Będzie je jednak różniła diametralnie tematyka.


Kadr z serialu "Szpital", fot. TVN (materiały prasowe)

"Szpital", do którego zdjęcia realizowane są od września w krakowskiej siedzibie TVN-u, koncentruje się na problematyce medycznej. Krystyna Lasoń, producentka, zapowiada serial pełen emocji i akcji, w którym głównym bohaterem będą, grani przez amatorów, pacjenci. W stałej obsadzie produkcji znaleźli się m.in. Maciej Słota, znany z filmu "Heniek" oraz ze scen krakowskich teatrów, a także Krzysztof Wnuk, obecnie aktor Teatru Witkacego w Zakopanem. Każdy odcinek to nowy przypadek, a także nowa zagadka medyczna, czasem konflikt. Twórcy dołożyli starań, by pozostać jak najbliżej szpitalnej rzeczywistości - na ekranie nie zobaczymy więc oddziału niczym z "Doktora House'a". W Krakowie powstała cała izba przyjęć, wzorowana na jednym z krakowskich oddziałów ratunkowych. - Takiego serialu nie ma jeszcze na rynku - zapowiada Edward Miszczak, dyrektor programowy stacji.

Pierwsze fragmenty serialu, które zaprezentowano w poniedziałek dziennikarzom, zapowiadają produkcję z dużym potencjałem oglądalnościowym. Co prawda formuła jest dość prosta, aczkolwiek tematyka cieszy się tak dużym powodzeniem wśród odbiorców, a realizacja zdaje się tak solidna, że jest szansa na produkcję, który zagości na antenie na dłużej. Na razie jest już kilkadziesiąt odcinków. Ich emisja rozpocznie się 11 lutego i będzie odbywała się codziennie, od poniedziałku do piątku.

"Kocham.Enter" rozgrywać się będzie z kolei dookoła spraw miłosnych. Sam tytuł serialu to nazwa redakcji portalu internegowego, w którym pracują dwie koleżanki  Alicja (Sylwia Nowiczewska) i Iwona (Agnieszka Płoszajska). To one pomagają rozwiązać realne problemy za pomocą sieci. Obraz, jak dowiedział się serwis Wirtualnemedia.pl, ma konkurować z polsatowskimi "Trudnymi sprawami". Za realizację odpowiada Studio Besta, które wcześniej produkowało m.in. "Plebanię".


Dagmara Romanowska
Portalfilmowy.pl
Ostatnia aktualizacja:  15.01.2013
Zobacz również
80. urodziny Teresy Gałkowskiej
Więckiewicz jako Hitler w trailerze "AmbaSSady"
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll